V čem chybují nezkušení maséři při masáži?

V čem chybují nezkušení maséři při masáži?

Na masážní lehátko usedáme ve chvíli, kdy nás trápí zdravotní obtíže. Velmi často bolesti zad. A očekáváme, že nám masér spíše uleví, nikoliv že nám přidá do vínku bolestí. Bohužel se velmi často stává, že zejména nezkušení maséři se dopouští řady chyb. A to nám ve výsledku může z plánované oddechové aktivity udělat noční můru. V čem konkrétně se chybuje?

Příchod do nepříjemného prostředí

Řada masérů zapomíná na to, že prostředí dělá mnoho. Zejména když se chce člověk uvolnit, musí vstoupit do prostředí, které u nenahání husí kůži. Bohužel v tomto dochází k prvnímu problému, a sice maséři nesází na příjemnou atmosféru. Naopak člověk mnohdy dochází na místo, na kterém nechce strávit ani minutu. A nejraději by se otočil na patě.

Proto pokud si chcete stávající zákazníky udržet, pamatujte na to, že se musí vyšperkovat místo, kde masírujete. Klienti se zde svlékají, musí zde mít místo, kde tak mohou učinit. Příjemná vůně a hudba k tomu udělají také své.

Stop špatné náladě

Jelikož si za masérem chodíme pro celkové uvolnění, každý masér by se měl vyvarovat špatné náladě. Masér musí působit vlídně, příjemně a také pečlivě. Jakékoli projevy negativity nepřidávají na dobrém zážitku. 

Pokud je člověk v obklopení negativní energie a negativních myšlenek, uvolnění není na místě a relaxace tak není úspěšná.

Pro lepší vzduch v místnosti doporučujeme i správný výběr čističky vzduchu.

Ignorování požadavků zákazníka

A nesmíme zapomenout na to, že i v tomto případě platí, že náš zákazník = náš pán. Maséři by se tak neměli dopouštět jedné velké chyby, a sice toho, že by ignorovali požadavky toho, koho budou masírovat. Zanedbávání jejich naříkání a toho, co je skutečně bolí opět nepovede k jejich spokojenosti a už vůbec ne k úlevě od sužovaných bolestí.

Hlavou mimo

V neposlední řadě na seznamu chyb či toho, v čem maséři chybují při masážích najdeme také nesoustředěnost. Pokud je hlavou mimo, nechává se neustále vyvést z míry a není plně koncentrovaný, opět to nebude mít zdárný konec.