DRFG

U Rusňákovy DRFG lhostejnost nenaleznete

Investiční skupina Davida Rusňáka se snaží již několik let podporovat různé kulturní, sociální a sportovní činnosti. Rozhodla se tyto oblasti sjednotit a vznikla tak Nadace DRFG, která dokazuje, že skupina Davida Rusňáka má cit vůči regionu.

Jak došlo ke vzniku nadace

Nadace DRFG vznikla díky několika přátelským setkáním nynějšího výkonného ředitele Davida Macka se zakladatelem Davidem Rusňákem. Společně přišli na to, že DRFG podporuje mnoho kulturních akcí, ale celá tato činnost není zastřešena. Tak vznikla Nadace DRFG, která od roku 2016 podpořila mnoho projektů a pomohla plnit sny. Diskuze s Davidem Mackem jasně ukazuje, že vše začíná setkáním.

Nadace zastřešuje kulturní a sociální akce v regionu

Cílem Nadace Davida Rusňáka bylo podporovat široké spektrum akcí. Jednou z nich je například festival Meeting Brno. DRFG chce, aby tato akce ovlivňovala dění v Brně i na Moravě. Do pomoci se zapojili i zaměstnanci DRFG a naprosto nezištně přispěli nejen na tuto akci, ale další realizované projekty. Pořadatelé Meetingu Brno byli velmi příjemně překvapeni.

DRFG také podporuje projekt Finanční gramotnost do škol, který je realizovaný organizací yourchance o.p.s. Záměrem je vzdělávat děti z dětských domovů v oblasti finanční gramotnosti, ale také se soustředit především na situace v běžném životě. Důležité je zapojení škol a učitelů, kteří mají s tímto projektem velmi dobré zkušenosti. Organizace nyní spolupracuje s více než dvěma stovkami škol, jenž po absolvování projektu získají certifikát.

DRFG pomáhá potřebným

Skupina Davida Rusňáka podporuje soukromý domov Horizont v Kyjově, který se stará o osoby těžce tělesně a mentálně postižené, Klokánek v Brně, Diecézní charitu či místní diakonii. DRFG přispívá charitě na terénního sociálního pracovníka, který pomáhá v nejchudších částech Brna. Skupina rozhodně není žádné letadlo, nabízí pomocnou ruku, kde je to možné a snaží se zlepšovat životní podmínky ve svém regionu.