Žebříček podnikatelů Evropy

Kdo se dostal do žebříčku nejlepších podnikatelů Evropy?

Každý rok americký časopis Forbes sestavuje žebříček těch nejlepších a nejúspěšnějších podnikatelů Evropy do třiceti let. Aktuální žebříček je víc než zajímavý, objevil se v něm totiž i jeden Čech. Tipli byste si, o jakého podnikatele jedná? Poradíme vám. Jeho webová stránka má název známého exotického ovoce, paradoxně se nejedná o web nabízející ovoce, ale o web nabízející výhodné letenky. Součástí aktuálního žebříčku amerického časopisu Forbes není nikdo jiný, než Oliver Dlouhý, zakladatel a majitel webové stránky Kiwi.com. Nicméně on není jedinou zajímavou postavou v tomto žebříčku. Kdo se dál umístil na jednotlivých pozicích?

Letošní sestava žebříčku nejúspěšnějších podnikatelů Evropy je vážně zajímavá. Vybrali jsme jenom ty nejzajímavější osobnosti, které se v žebříčku vyskytují.

Victoria van Lennep

Osmadvacetiletá Victoria van Lennep se objevila v žebříčku nejlepších podnikatelů Evropy právem. Spoluzaložila totiž online zprostředkovatele peněz, kterého dnes znáte pod jménem Lendable. Jenom za tři roky tento zprostředkovatel poskytl půjčky více jak třiceti tisícům lidí, a to ve výši zhruba 160 milionů dolarů.

Rita Ora

Velice zajímavou osobností žebříčku je i anglická zpěvačka Rita Ora, která emigrovala do Velké Británie v době, kdy jí byl jeden rok. Dnes je světově proslulá zpěvačka, jež se řadí k těm nejlepším ve své branži.

Erik Gatenholm

Abychom nezmiňovali jen ženy, je třeba zmínit i jednoho muže. Je jím Erik Gatenholm, což je člověk, který spoluzaložil firmu Cellink. Firma se zaměřuje na výrobu inkoustu do tiskáren, které jsou určeny pro 3D tisk lidských orgánů. Tento tisk se využívá například ve zdravotnických výzkumech.

Oliver Dlouhý

A samozřejmě nesmíme zapomenout na jediného českého zástupce, o němž jsme se zmiňovali výše. Oliver dlouhý, zakladatel webu Kiwi.com, se stal také jedním z nejúspěšnějších podnikatelů Evropy do třiceti let. Oliver Dlouhý je zajímavý tím, že má dokončené jen základní vzdělání. Je tedy žijícím důkazem, že vzdělání není všechno.