plnohodnotná dovolená

Prožijte plnohodnotnou dovolenou

Dovolená je skvělou příležitostí k odpočinku a vybočení z každodenní pracovní rutiny. Bohužel, mnoho lidí tyto příjemnosti nezažije, i když vyrazí na dovolenou k moři. Co je tedy zabijákem dovolených? Paradoxně práce. Poctiví a zodpovědní jedinci mají s pracovní přestávkou veliký problém. Prostě a jednoduše se nedokáží od zaměstnání odtrhnout a odpočinout si. Z dovolené, která měla být vysněným odpočinkem, se pak vracejí s nechutí a zklamáním. A k tomu je čeká spousta úkolů v práci.  Nedopusťte, aby práce zničila i vaši dovolenou.

Než odjedete…

K prožití úžasné, ničím nerušené dovolené je zapotřebí zvládnout pár důležitých kroků ještě před odjezdem.  Základem všeho je plán. Datum pro svou dovolenou zvolte pokud možno alespoň dva měsíce dopředu a oznamte jej zaměstnavateli s tímto předstihem.  Zaměstnavatel tak bude s vaší nepřítomností počítat a bude mít dost času připravit se na ni.

K potřebnému odpočinku vám ale nepostačí pouze pár dnů. Toužíte-li po naprostém zklidnění, regeneraci organizmu a odpoutání se od práce, zařiďte si dovolenou alespoň na deset dní. Kratší doba vám totiž nepostačí na odpočinek od denní rutiny.

Následně si rozmyslete, kde a jak chcete svou dovolenou prožít. Vycházejte z toho, co je vám příjemné, z jaké dovolené budete odcházet odpočatí a plní energie.  Někomu více vyhovují dovolené v horách spojené s pěšími túrami a sběrem borůvek, jiní zase upřednostní opalování na pláži u moře.

Sdělte vašim klientům a kolegům, že odjíždíte na dovolenou.  Pokud existují nějaké důležité úkoly nebo nevyjasněné záležitosti, kvůli kterým by vás mohli během dovolené shánět, vyřešte je ještě před odjezdem. Sdělte kolegům, že v případě absolutní nutnosti vás mohou kontaktovat e-mailem.

Na dovolené…

Dovolená je časem, který máte pro sebe a pro své blízké. Uvědomte si tuto zkušenost a vypněte telefon.  Budou-li kolegové něco neodkladně potřebovat, kontaktují vás e-mailem. Ten si ale kontrolujte jen jednou za dva dny. Odpočívejte, myslete na sebe a své blízké.

Zkrátka a jednoduše se postarejte o to, aby vaše dovolená splnila svůj účel a vy se po návratu opět s chutí pustili do práce.