dovolená po Evropě

Dokonalá poznávací dovolená po Evropě. Kam se vydat?

Starý kontinent je bohatý nejen na kulturu, ale také na gastronomii a přírodní krásy. Stačí popojet pár stovek kilometrů a je tu jiná země, jiná kultura i jazyk. Kam se vydat na skvělou dovolenou? Když nepožádáte o pomoc cestovní kancelář v Brně, zkuste jeden z našich tří tipů.

Černá hora překvapí svou přírodou

Budete si připadat jako na náhorní plošině v Mongolsku. Přitom budete stále v Evropě. Černá Hora a její pohoří Durmitor se postará o to, abyste zažili i uprostřed léta kousek nefalšované zimy. Je libo pobyt na ledovci? Vyjeďte lanovkou a vydejte se na horskou túru. Uvidíte svět z ptačí perspektivy. A po náročném výstupu není nic snazšího, než sjet 200 kilometrů k moři a užít si příjemný odpočinek. Černá Hora dovolená je super nápad. V zimě, i v létě.

Albánie nabídne divokost i pohostinnost

Albánie je soused Černé Hory a pokud jste do této země dosud nezavítali, je nejvyšší čas. Budují se zde přímořská letoviska pro turisty z celé Evropy. Zatím je ale ještě stále infrastruktura nedokonalá, proto si můžete užít výlety do vnitrozemí, které ještě není masivním turismem zasaženo. Budete si přát vydat se na cestu do Thethu, kde budete obklopeni horami ze všech stran? Nebo se raději budete kochat historickými památkami?

Makedonie uklidní vaše smysly

Nemusí to být moře, kde vám bude o letošní dovolené krásně. Makedonie nabízí přírodní krásy, které jsou plné balkánské nálady a milých lidí. Vydejte se objevit plovoucí prehistorickou vesnici na vodě na jezeře Ohrid, nebo si za zpěvu pávů vychutnejte některý z místních klášterů. U Prespanského jezera budete zase obdivovat místní chráněné území a sídliště mnoha druhů ptáků. A výhledy? Ty budou dechberoucí. Ze sedla mezi dvěma jezery dohlédnete až do hor Albánie.

I východ Evropy nabízí místa, která stojí za to vidět. Už víte, kam se letos vydáte?