Pracujte

Pracujte pouze čtyři hodiny týdně!

Žádný pracující si neumí představit, že by do zaměstnání chodil pouze čtyři hodiny týdně. Vždyť denně v něm tráví osm hodin, a to nemluvíme o víkendech, které jsou také někdy nutné jít. Bohužel si tuto situaci neumí představit ani samotní podnikatelé, a to jsou lidé, kteří naprosto vládnou svému času. Ponořit se do práce je sice skvělé, ale naučit se efektivně pracovat tak, abychom měli spoustu volného času, je umění. Tedy ne umění, pouze je to myšlení tzv. nových bohatých.

Noví bohatí jsou lidé, které popisuje Timothy Ferriss ve své knize „Čtyřhodinový pracovní týden“. Jedná se doslovné pány svého času. Tohoto ale nedosáhly pílí a přesčasy, ale naopak si již ze začátku stanovili určitá pravidla, podle kterých se řídili. Jednalo se zejména o sehnání si asistenta, který by vyřizoval nepotřebné a nedůležité věci. Naučit se rozlišovat, co hoří a co ještě chvilku počká, je právě jedním z úkolů a hlavních pravidel života bez časového omezení. Pakliže chcete vstoupit do této skupiny lidí, kteří myslí a konají zcela jinak než neúspěšní spoluobčané, řiďte se také dalšími kroky obsaženými v této knize.

Nepřehlížejte emaily

Mezi ty se řadí například i prohlížení emailů – není zapotřebí, abyste sledovali příchozí a odchozí zprávy co minutu. Dejte si na to jeden termín, během kterého všechny emaily projedete a zkontrolujete. Nedůležité přepošlete asistentovi, ty důležité se budete snažit vyřešit. Vaši konkurenti nebo obchodní partneři se dříve či později naučí orientovat se ve vašem systému a nikomu nebude vadit, že odepíšete ráno na druhý den, nikoliv do minuty. Jedná se pouze o osvojení několika pravidel, díky kterým se naučíte pracovat pouze čtyři hodiny týdně. A to je právě ten vrchol, ke kterému by měl přijít každý velký a úspěšný podnikatel. Škoda jen, že se k tomuto vrcholu dostane opravdu jen hrstka kandidátů na vítěze.