Rozplanujte

Rozplánujte si svůj čas

Podnikání se jeví jako nejlepší východisko ze situace, kdy se například toužíte osamostatnit, ale nemůžete najít práci, která vás baví. Stačí pouze dobrý nápad a můžete se stát pánem svého času. Toto je také často i možnost studentů, kteří sotva složili maturitní zkoušku. Často se ihned po dvaceti letech pouští do svého podnikání, což je potom dělá oproti ostatním opravdu výjimečné. Mnohdy totiž popudí svůj strach a dosáhnout na vrchol  – tam, kam se jiný člověk doslova bojí jít.

Správné a dobré fungování podniku v sobě nese i různá pravidla. Zejména se podnikatelé potkávají s potížemi, které se týkají nedostatku času. Jenže oni jsou přece jeho pánem! Netíží je osmihodinová směna, přestávky si lze dělat takřka kdykoliv. Kde tedy vidí chybu? Možná jen neumí efektivně využít svůj čas. A umět si rozdělit a rozplánovat své časové možnosti je častokrát tím hlavním důvodem, proč i dobří začátečníci v podnikání zkolabují a již svou živnost nepozvednou vzhůru. Ukažme si tedy nejlepší tipy a triky, jak zatočit s tímto nešvarem. Třeba zachrání i vaši živnost.

1. Rozplánujte si svůj den

Je zapotřebí, abyste si denně napsali alespoň tři hlavní věci, které musíte onen den splnit. Je třeba, abyste si určili své denní priority a těch se vážně držte. Vždy začínejte od nejtěžšího bodu, ať pak den završíte lehkou záležitostí. Nebudete potom naštvaní nebo vyčerpaní z těžkého úkolu chodit domů.

2. Nepracujte doma

Workoholici jsou jen ti, kteří si neváží času s blízkými. Mnohdy si ale neuvědomí, že právě onen čas strávený s těmi, které má rád, ho naplňuje a často přivede i na velmi inspirativní myšlenky. Vnímejte svět kolem sebe, nesoustřeďte se jen na byznys. Když by se náhodou zhroutil, pak byste neměli za kým přijít. I lidé ve vašem okolí vás můžou motivovat a posouvat vpřed. Nemarněte čas jen prací.

3. Do svého denního plánu zakomponujte i sport

Ve zdravém těle, zdravý duch – i v podnikání to tak funguje. Nezapomínejte, pokud se cítíte fit, jste plni energie a nápadů. Navíc zaženete únavu.