Podnikání bez vstupní investice

Podnikání bez nutnosti vstupní investice

Pokud chcete začít podnikat a začít pracovat v oboru, co vás baví, často nepotřebujete ani vstupní investice. I bez velkého finančního obnosu vloženého hned na začátku můžete začít solidně vydělávat na své živobytí. Celou řadu lidí od zahájení podnikání odradí zejména výška nutné vstupní investice. Zkuste tedy vsadit na takové projekty, do kterých na začátku není třeba vložit téměř nic, tedy kromě vašeho úsilí a disciplíny.

Kreativita a umělecké činnosti

Jestliže jste kreativní a máte umělecké nadání, můžete se začít věnovat výrobě šperků, malování obrazů nebo šití designových modelů. K uměleckému řemeslu stačí mít šikovné ruce. Jedinou nutnou vstupní investicí je nutný materiál a váš čas. Na internetu pak najdete řadu stránek, které umělecké tvůrce sdružují a pomáhají jim jejich díla prodávat. Můžete si také otevřít vlastní e-shop.

Služby a servis všem, co nestíhají

Musíte umět dobře prodat a to i sebe. Mnoho lidí má problémy stihnout vše, co stihnout potřebují. Nestíhají uklízet, venčit psa, hlídat děti a vyřizovat pochůzky. Vstupní investice bude nulová. Pokud máte vhodné prostory, můžete si doma zřídit hotel pro domácí mazlíčky nebo tam hlídat děti. Pokud jste šikovní, zkuste nabízet služby opravy. Šikovný opravář je v dnešní době skutečně k nezaplacení. Stačí mít brašnu s nářadím a můžete začít. Hodinový manžel je stále více v kurzu.

Konzultace a poradenství

Pokud jste se v zaměstnání během své kariéry získaly dostatečné schopnosti a jste skutečnými odborníky v některé oblasti, máte otevřené dveře v oblasti konzultací. Řada lidí se snaží o úspěch v nejrůznějších odvětvích a rádi za dobré poradenství zaplatí. Dělejte koučink, sportovního trenéra, výživového poradce, sestavujte business plány, zaměřte se na SEO konzultace a další formy poradenství.

Přeprodej a spolupráce s řetězci

Už jste zjistili, čeho je ve vašem okolí nedostatek? Domluvte se s výrobcem a odebírejte zboží přímo u něj. Pak jen zboží musíte na místo určení dopravit sami a odměnou vám bude přímý zisk. Další variantou podnikání je prodej osvědčených produktů za provize. Řada projektů vytváří řetězce po celém světě a zaměřuje se na podnikavé lidi.

Můžete to zkusit v Uberu a vozit klienty vlastním vozem, pronajímat ubytováním prostřednictvím AirBnB, nebo zkusit v MLM. Vydělané peníze lze investovat do vlastní spedice, penzionu či nákupu zboží.