Oranžová do interiéru patří! S jakými dalšími barvami ji kombinovat?

Oranžová do interiéru patří! S jakými dalšími barvami ji kombinovat?

Milujete oranžovou, ale říkáte si, že zakomponovat ji do interiéru není zas tak snadné, jak jste si možná mysleli? Přece jenom mluvíme o barvě výrazné a mnohé doplňky, jako třeba kliky u dveří, nejsou v tomto odstínu zrovna dostupné. Jelikož se však jedná o barvu produktivní, velmi kreativní, která navíc podporuje společenskou komunikaci, pojďme se ji naučit pěkně doma kombinovat.

Něco pro milovníky výraznosti

Pokud jste se rozhodli přidat oranžovou do interiéru proto, že milujete výraznost a jemnou extravaganci, pak se nebudete bát ani kombinací, kde se spojuje oranžová s jinou výraznou barvičkou. Kupříkladu vám učaruje kombinace oranžové a modré, což jsou dva odstíny, jež vytváří v interiéru elegantní retro atmosféru. Běžně se s ní setkáte například u umělců nebo návrhářů, pro které je toto spojení vysoce tvůrčí.

Jestliže vám modrá není po chuti, můžete spojit oranžovou barvu s fialovou. Opět mluvíme o velmi výrazné kombinaci, která se vzájemně doplňuje.

Když jste spíše pro neutralitu

Pokud je na vás oranžová už od výrazná a extravagantní, přesto si ji nechcete odpustit, můžete ji spojit s béžovou. Pokud zvolíte takzvanou spálenou oranžovou, vykouzlíte skutečně působivý podtón ve spojení s béžovou, který bude výjimečný ve většině interiérů. 

Případně můžete potenciál oranžové vkusně potlačit šedou, která je univerzální a hodí se taktéž do každé nejen moderní domácnosti. 

Samozřejmě nesmíme zapomenout na kombinaci s černou, ovšem připravte se, že výsledek bude poněkud dramatičtější, než si možná sami nyní říkáte. Do některých (zejména rozměrově větších) interiérů se však jistá míra dynamičnosti hodí. 

Oranžová a růžová

Samostatnou kategorií je spojení oranžové a růžové. Ještě donedávna nepochopená kombinace, dnes něco, co stojí minimálně za zvážení. Společně se totiž dotváří atmosféra věčně zapadajícího slunce čili výsledný interiér vypadá velice romanticky.