plavání

Plavání zaručuje nejkrásnější postavy

Duben je tady. Pro mnoho lidí je to krásné období plné radosti, stále se zvyšujících teplot a rozkvetlé zahrady. Pro druhou skupinu lidí se však jedná o depresivní období, a to právě kvůli tomu, že si uvědomili, že jejich novoroční předsevzetí týkající se hubnutí a krásné postavy, se takřka rozplynulo v prach. Jenže není třeba ztrácet hlavu, protože si stále můžeme trochu pomoci. Díky tomu, že existuje řada sportů, které jsou jako dělané pro ty, kteří se odhodlají dělat se svým tělem něco na poslední chvíli. Například běh je skvělý způsob, ale bez kondičky toho moc nenaběháte. Tu si však můžete během relativně rychlého času zlepšit, a to díky jiné sportovní aktivitě, kterou je plavání. Tento sport je naprosto zázračný a geniální. Nejen, že se při pravidelném plavání dočkáte relativně rychlého zhubnutí, ale také se budete cítit naprosto skvěle!

Plavání zapojuje každý sval v těle

Plavání je tak velmi účinné z jednoho prostého důvodu, a sice kvůli tomu, že zapojuje každý sval v našem těle. Nedočkáte se tedy žádných bolavých zad, kloubů nebo svalů, pokud plavete tak, jak máte. Navíc díky tomu, že ve stejné míře zapojujete každičkou část těla, hubnete souměrně, nikoliv každou partii jinak. Samozřejmě i plavání má svá pravidla. Mezi ty nejzákladnější patří jednoznačně to, jakým stylem plavete. Musíte myslet na to, že hlava musí být z části ponořena. Nejlépe se noří celá a s nádechem se vynořuje nad hladinu. Ovšem málokterá žena se s touto představou spokojí. A tak právě pro ně stačí ponořit se alespoň k nosu. Díky tomu získáte totiž skvělou polohu určenou právě pro plavání. Nebudete totiž plavat s kýčovitě nadzdviženou hlavou. V tomto případě byste si totiž jen ublížili, a to nejen svému krku, ale také páteři.

Ani při tomto sportu nezapomínejte pít. I když si myslíte, že se nepotíte, tak tomu není zcela tak. Pití je důležité, ať už děláte jakýkoliv sport – i plavání.