sporty

Ty nejefektivnější sporty, které zaručí pevnou postavu

Letní sezona se kvapem blíží, což znamená, že je načase dělat něco s naším tělem. Po vánočních svátcích jsme stále neshodili přebytečná kila, což je opravdu špatně. Teď na to nemáme tolik času, ale samozřejmě to zvládneme. Musíme myslet na to, jak budeme vypadat s pevnou postavou a tato vidina nás musí pohánět vpřed. Jistě také bude, protože motivace je nejsilnější zbraní, kterou můžeme v boji proti nadbytečným kilům vytasit.

S jakými sporty se ale zbavíme toho, co nechceme? To je věčně záludná otázka. Existuje tolik sportů, s nimiž můžeme dosáhnout skvělé postavy, ale existuje nějaká sportovní aktivita, se kterou uvidíte výsledky opravdu brzy? Online trenéři jsou dobrou volbou ve chvíli, kdy už chceme pouze tvarovat svaly. Nejdříve musíme shodit tuky, které nepříjemně visí z jinak pevného bříška či zadečku. Spalovat tuky je ale tak těžké. A hlavně vysilující. Mnoho lidí neví, na jaký sport se obrátit, protože většinou je vše zaměřeno na posilování. Budovat svaly je sice super, ale díky tukům se nám zrovna dvakrát neukážou. Začněme proto s něčím jiným.

1. Zkuste plavat

Při plavání zapojujeme celé tělo, což znamená, že spalujeme tuky rovnoměrně. Nezapomínáme tedy na ruce ani na nohy, což je velmi důležité. Nestane se tedy situace, že by nohy byly velmi hubené, kdežto bříško by stále přepadávalo. Nezapomeňte ale plavat s hlavou ponořenou, alespoň z části. Tzv. dámička by vám mohla jen zkřivit páteř a poškodit zdraví.

2. Na jaře zvolte kolo

I kolo je super volba pro ty, kteří se teprve snaží odbourat přebytečné tuky. Kvůli zapojení celého těla pěkně rozhýbeme metabolismus a začneme usilovně spalovat. I u tohoto sportu se výsledky projeví relativně brzy. Nesmíte ale zapomínat na chrániče, konkrétně na přilbu. Vždy vám může přijít něco do cesty a za rozbitou hlavu takové náhody opravdu nestojí.