Plavte

Plavte si pro pevnou postavu

Pokud toužíte zhubnout, a to zrovna do plavek, měli byste si pěkně máknout. Jaro je už tady a léto tady bude také coby dup. Horké letní dny si navíc žádají, abyste trávili svůj volný čas pouze u vody, což je pro vás se současnou postavou nejspíše nejhorší možný letní scénář. Pokud nejste spokojeni se svou postavou, začněte něco dělat již nyní. Myslete na to, že jestli začnete nyní, postava bude pevná a krásná, přesně taková, po jaké toužíte. Neleňte tedy ani minutu a pusťte se do boje s přebytečnými kily! Nevzdávejte tento boj předem, vždyť nic není ztracené.

Pakliže toužíte rychle a efektivně zhubnout, začněte pravidelně jíst. Tělo si tak zvykne na pravidelný přísun potravy, což znamená, že si nebude ukládat jídlo na později do problematických partií. Zavedením pravidelného režimu dáváte tělu vědět, že jste připraveni změnit svou postavu a že netoužíte po tom, aby si nějaké jídlo ukládalo na později. Musíte mu dát vědět, ve kterých časech dostane najíst. Během stravování také dbejte na pitný režim, protože ten je se stravováním jedna ruka.

Pravidelný pohyb je zárukou úspěchu

Dále dbejte na to, abyste se hýbali. Pravidelný pohyb je zárukou úspěchu, proto myslete na to, abyste alespoň třikrát do týdne vykonávali nějakou sportovní aktivitu. Nejvhodnější a nejúčinnější je například plavání. Jelikož hýbete celým tělem, spalujete průběžně po celém těle. Nemůže se stát, že byste zhubli někde více a někde méně. Navíc se vám při prvních dvaceti minutách rozehřeje organismus a nastartujete váš metabolismus. Následný zbytek hodiny bude pak naprosto skvělý a relaxační. Ani vám nepřijde, že spalujete až tři tisíce kJ.

Výsledky tohoto sportu jsou zřejmě relativně brzy. Musíte si ale dbát na pravidelnost, protože pokud budete chodit jedenkrát do měsíce, určitě výsledky neuvidíte. Výsledky jsou znatelné zejména viditelně, proto se nedivte, když si po chvíli budete muset utíkat pro džíny, protože vám ty původní budou zkrátka velké.