Ochranná fólie na auto není tuning

Ochranná fólie na auto není tuning

Své vozidlo běžně nám dřímající v garáži můžeme různými způsoby vyšperkovat. Zatímco někdy se bude jednat pouze o vzhledovou změnu čili takzvaný tuning, který ve skutečnosti nemá další jiné plusy nebo efekty než vizuální dobrý první dojem, jindy můžeme investovat do ochranné fólie. Bohužel se mylně tvrdí, že se jedná o tuning vozidla. Ve skutečnosti je to pouze způsob, jak své vozidlo chránit před vnějšími vlivy.

Co to jsou ochranné fólie?

Pokud hovoříme o ochranných fóliích, nemluvíme v žádném případě o tuningu. Někdy se říká, že je součástí detailingu čili důkladného vyčištění vozu za pomocí specializovaných nástrojů a kosmetiky, ale ve skutečnosti je to ryze ochranný prvek, který má chránit předměty, na které se nalepí. Nejčastěji se tedy lepí na automobil jako takový nebo na jeho některé části, aby nedocházelo k poničení během jízdy. To hrozí například vlivem odlétajících kamínků nebo soli na silnicích.

Velice často se fólie lepí také na nárazníky, přední kapotu nebo přední masku, ale jak už bylo řečeno – pokrýt může automobil jako celek.

Ochrana před mechanickým poškozením

Ať už se nakonec tento ochranný prvek nalepí kamkoli, na jakoukoli část vozidla, vždycky se jedná o ochránce auta před mechanickým poškozením. Kromě zmiňovaných vnějších vlivů mohou automobil poškodit také sluneční paprsky, které způsobují blednutí podkladu. Vůz je také chránění proti různým chemickým látkám, jež útočí především na lak vozidla. 

V souvislosti s tímto řešením, které se mezi automobilovými nadšenci stává stále více a více populární, stojí za to říct, že je jeho životnost poměrně dlouhá. Aplikace je stálá, není to záležitost na týden, do které byste museli opakovaně co pár dnů investovat. Nemění se po dobu minimálně pěti let. Dokonce na ně bývá často vztahována záruka rovnající se alespoň dvěma létům.