Kroky detailingu aneb starejte se o své auto profesionálně

Kroky detailingu aneb starejte se o své auto profesionálně

Koupě osobního automobilu patří ke klíčovým momentům v našich životech. Aby nám však vozidlo dělalo stále velkou radost a chtěli jsme se jím i nadále chlubit, podstupovat bychom měli takzvaný detailing čili komplexní péči o vozidlo. V rámci detailingu bude postaráno jak o interiér, tak o exteriér čili vám odpadnou veškeré starosti. Co konkrétně automobil v rámci této služby čeká?

Maximální kvalita

Domnívat se, že detailing je jenom o vyčištění automobilu je mylné. Mluvíme také o možnosti, jak zvýšit odolnost vozidla, a to za pomocí skutečně kvalitních čistících a pečujících produktů. V rámci detailingu se používají přípravky pro konkrétní druhy materiálů a nevyužívá se nic, co by bylo vozidlu na škodu.

Vše začíná mytím vozidla

I když takový lehký „detailing” si umíme obstarat i doma během volného víkendu, pokud chceme, aby bylo s autem skutečně řádně zacházeno za pomoci osvědčených přípravků, raději bychom s ním měli zajet do specializovaného servisu. 

Zde vše začíná mytím vozidla, po čemž následují jednotlivé body vedoucí nejen k maximální čistotě auta, ale také ke zvýšení jeho odolnosti, a tím pádem k navýšení jeho hodnoty.

Boj nejen proti běžným nečistotám

Mytím vozidla se začíná. Odstraní se běžné nečistoty a v rámci celkového mytí se přijde i na nedokonalosti, které automobil trápí a které se budou muset v rámci detailingu odstranit. Aby došlo ke skutečně kvalitnímu vyčištění, vytahují se z interiéru vozidla sedačky a odstraňují se nečistoty i z (na první pohled) neviditelných míst.

Po vyčištění interiéru a umytí exteriéru nastupuje na scénu renovace laku a renovace všeho, co renovaci potřebuje. Kromě laku totiž renovaci velmi často potřebují také světlomety, i když se o nich říká, že bez tknutí vydrží i několik dlouhých let.