Proč mýt auto aktivní pěnou?

Proč mýt auto aktivní pěnou? 

Pokud používáte klasický autošampon, nebo dokonce auto oplachujete jen vodou, určitě jste už zaznamenali, že se ne vždy podaří dokonale odstranit všechny nečistoty. Současným fenoménem v péči o vůz je aktivní pěna na auto, jejíž kouzlo spočívá v jednoduchém použití a rychlosti aplikace. Čištění aktivní pěnou hojně využívá i detailing. 

Aktivní pěna se vytvoří aplikováním čisticího prostředku na suchou karoserii tzv. napěňovačem. Na povrchu vozu se taková pěna drží mnohem déle než klasický autošampon, který začne prakticky ihned stékat, a tím dokáže odstranit i silné znečištění. A to i při použití menšího množství prostředku a vody. Aktivní pěna může být užitečná i během péče o pneumatiky. 

Jaké jsou výhody aktivní pěny? 

Mezi hlavní výhody čištění aktivní pěnou patří především efektivnější odstranění i odolných skvrn. Navíc minimalizuje možnost poškození laku při ručním mytí, jelikož většina špíny zmizí s oplachem. Pro vytvoření aktivní pěny je nejdůležitější použít opravdu kvalitní čisticí prostředek. Nevýhodou může být snad jen vyšší cena napěňovače nebo speciálního nástavce na vysokotlaký čistič. 

Jak aktivní pěnu vytvořit? 

Nejčastěji se aktivní pěna aplikuje za použití vysokotlakého čističe s napěňovací tryskou. Do její nádobky se nalije neředěný koncentrát pěny, nastaví se požadované ředění a pak už se jen prostředek nastříká na vůz. 

Další možností je využití ručního napěňovače, který se hodí především do domácích podmínek a pro rychlou, přesnější aplikaci. Aktivní pěna se naředí do nádobky v požadovaném poměru, napumpuje se a aplikuje se na karoserii. 

Posledním způsobem je aplikování pěny kompresorovým napěňovačem, kdy tryska vytváří aktivní pěnu za pomoci běžného kompresoru. Do nádržky se naředí požadované množství čisticího prostředku a jednoduše se aplikuje. Tento postup je vhodný jak pro domácí použití, tak pro mytí v autoservisu nebo automyčce.