spolucestování

Nemáte s kým jet na dovolenou? Vyzkoušejte spolucestování

Chtěli byste cestovat a nemáte s kým? Nevěště hlavu. S podobnými problémy bojuje spousta lidí. Může se stát, že jste zrovna rozešel s přítelkyní. Na obzoru není zrovna žádný kamarád, se kterým by se dalo vyrazit. Rodiče jsou příliš staří. Nemáte vedle sebe nikoho, kdo by sdílel vaše cestovatelské preference a jet sami? To se vám přece jenom příliš nechce. Přesto můžete vyrazit a zažít nevšední věci. Jak?

Sejdete se pro vyloučení antipatií

Využijte možností spolucestování. Prostě si vyberete, kam a kdy chcete jet a hledáte na spolucestovatelských serverech parťáka, který by také rád zamířil do stejné destinace jako vy a není pro něj problém ani vámi navržený termín. Vždyť je to ale úplně neznámý člověk, namítnete nejspíš. Ano, to je sice pravda, ale poznávání neznámého má také své kouzlo. Pokud se teď obáváte o své bezpečí, stop, zadržte. Samozřejmě se s dotyčným poprvé neuvidíte až u vlaku, autobusu nebo letadla či vašeho auta. Je třeba si ho předem trochu proklepnout, zjistit kdo to je, čím se živí, zda je dostatečně důvěryhodný. Sejít se osobně, třeba na kafi v nějaké příhodné kavárně, abyste zjistili, zda si vzájemně sednete. Kdyby došlo k antipatiím, že už v momentě jeho příchodu budete vědět, že tenhle prostě ne, jednoduše se ve vší slušnosti rozejdete.

Cestování s lidmi, které znáte roky, může být nuda

Rozhodnete-li se, že spolu opravdu vyrazíte, nic tomu nebrání. Cesta bude o to zajímavější, že budete mít řadu témat k povídání. Vždyť uznejte, s někým, koho znáte roky, už to může být docela nuda. Znáte jeho názory, reakce. Kdežto tady vás čekají různá překvapení. Můžete spolucestovat po České republice, autem, jet na celou dovolenou. Záleží jenom na vás. Spousta lidí míří třeba na dlouhou cestu Evropou svým vozem a čeká na doobsazení, aby mohla snížit náklady. Není vyloučeno, že natrefíte na někoho, s kým se skamarádíte na celý život.