Při cestování nám mohou pomoct i mobilní aplikace. Jaké stojí za stažení?

Při cestování nám mohou pomoct i mobilní aplikace. Jaké stojí za stažení?

Při cestování oceníte nejednoho pomocníka. Největšími pomocníky jsou jednoznačně Google mapy, případně GPS, jelikož právě díky této funkci či aplikaci se zkrátka neztratíme, ani když budeme na konci světa. Už dávno jsou pryč časy, kdy jsme v automobilu vozili mapu a řídili se dle ní. Stejně v ní tedy uměl číst jen tatínek, kterého jsme v dětství považovali za nejzkušenějšího a nejlepšího řidiče, který se nikdy neztratí. Dneska je však cestování daleko větší hračkou, mapy totiž s sebou nosit nemusíme. Důležitá je jen power banka, abychom si případně mohli dobít telefon, až jej aplikace vybijí.

Pokud se chystáte vycestovat, rozhodně se vyplatí mít stažené zmiňované mapy či jinou GPS, která nám dokáže přesně nalinkovat cestu. Kromě toho se však vyplatí mít stažené ještě jiné aplikace, které při cestování opravdu mohou přijít vhod.

Here WeGo

Jestliže patříte k cestovatelům, kteří se chtějí pohybovat po vlastní ose, kteří nemají dobré zkušenosti s cestovními agenturami, doporučujeme stáhnout do telefonu aplikaci Here WeGo. Jsou to zkrátka mapy, které jsou trochu preferovanější než klasické Google Maps. Stačí si vždy stáhnout mapu státu a využívat ji pak můžete i bez internetu.

Spendee

Nechcete se vrátit s prázdnou kapsou? Doporučujeme si stáhnout aplikaci Spendee, která umožňuje sledovat rozpočet a kontroluje mizející peníze z účtu. V aplikaci je možné rozdělit si své finance na jídlo, ubytování, benzín a na vstupy – zkrátka jsou k dispozici různé kategorie, díky nimž budete vědět, za co jste kolik utratili či naopak kde jste ušetřili.

Booking

Pokud vám odpadlo ubytování nebo pokud chcete sehnat ubytování při jízdě na konkrétní místo, doporučujeme si stáhnout Booking, prostřednictvím které snadno a rychle seženete bydlení v cenovém rozmezí a destinaci, kde chcete.