batohem za svými sny

Nebojte se vydat se s batohem za svými sny

Poklidná dovolená v některé z jihoevropských letovisek není váš styl? Nejste ničím vázaní a klidně byste se vydali někam dál za exotikou, drsnými podmínkami v oblastech, kde není moc lidí? Chcete si prostě dokázat, že na to máte? Že dokážete přežít s málem i v divočině a ukážete okolí, že jste opravdový muž? Pusťte se do toho.

Rodina a touha po dobrodružství se dá skloubit

Vzorem vám může být Bear Grylls, dobrodruh, který v pouhých třiadvaceti letech zdolal Mount Everest, přežil pád a zlomeninu tří obratlů v jižní Africe a opět cestuje. Vyhledává extrémní situace. Na paraglidu přeletěl Himaláje, lezl na odlehlé vrcholy Antarktidy. Pořád ho to baví, některé ze svých adrenalinových kousků předvedl i před televizními kamerami. A světe div se, dokonce je ženatým otcem tří dětí. Ani rodina ale nedokázala tohohle dobrodruha usadit. Respektive jeho příběh dokazuje, že když se chce, dají se skloubit i tyhle dvě zdánlivě nesourodé věci – rodina a touha po dobrodružství. Chce to ale vybrat si partnerku, která má velké pochopení nebo i stejné touhy jako vy. A to bohužel není jednoduché. Věříme, že ale budete mít štěstí. Když ne, zkuste to prostě vydržet nějaký čas sami.

Potřebujete odvahu a pozitivní myšlení

Nikdo vás samozřejmě nenutí jít hned na začátku do extrémů. Můžete to zkusit jinak. Co sbalit batoh s pár nejnutnějšími věcmi, dát v práci výpověď a vydat se na půl roku toulat do země, kterou jste si odjakživa přál poznat? Třeba kanadská příroda je pro toulání jako stvořená. Zjistíte, že vyžít se dá i s málem, a když vám poteče do bot, pomocná ruka se zpravidla najde. Vy si krásně vyčistíte hlavu, zapomenete na malicherné všední problémy. Ostatně právě Grylls říká, že na cesty toho moc nepotřebujete, hlavně zásobu pozitivní energie, odvahu a vynalézavost. Proto se nebojte a jděte za svými cestovatelskými sny.