Co musí obsahovat autolékárnička pro osobní automobily?

Co musí obsahovat autolékárnička pro osobní automobily?

Řidiči musí mít neustále na paměti to, co nesmí ve voze postrádat. V případě kontroly policejní hlídky mohou být požádáni nejen o to, aby si dýchli a zjistilo se tak, jestli náhodou něco nepožili před jízdou, ale také mohou být požádáni o to, aby jim ukázali jejich autolékárničku. V případě, že nesplňuje lékárnička to, co splňovat má, tedy není v ní všechno, co má, či jestli je “prošlá”, může řidičům hrozit nemalá pokuta. Buďte proto pozorní a raději si ihned lékárničku ve voze zkontrolujte.  

Jak jistě víte, autolékárnička je nedílnou součástí každého vozu. Jedná se o základní výbavu každého vozu i motocyklu. A jak mnozí řidiči vědí, je to také jedna z nejčastěji kontrolovaných věcí při policejní prohlídce. Autolékárnička tak musí splňovat nejnovější požadavky, které se bohužel každým rokem mění. Důležité je ale říct, že expirační doba lékárničky jsou čtyři roky a po tuto dobu nemusíte lékárničku měnit podle nejnovějších vyhlášek.  

Mnozí řidiči jsou toho názoru, že když se lékárnička otevře, tak automaticky ztrácí platnost. Není to tak. Její expirační doba jsou i v tomto případě čtyři dlouhé roky.  

Kam lékárničku umístit? 

Než si prozradíme, co musí obsahovat autolékárnička pro osobní automobily, prozraďme si, kam ji umístit. Je velmi důležité, aby nebyla umístěna na přímém slunečním světle. Ideální umístění je tedy kufr, který je zároveň suchý, což je dobře.  

Co musí obsahovat autolékárnička pro osobní automobily? 

Obsah lékárničky se liší tím, v jakém konkrétním voze je umístěna. Autolékárnička pro osobní automobilky, nákladní vozidla a dodávky musí obsahovat tři hotové obvazy s jedním polštářkem, také musí obsahovat tři hotové obvazy se dvěma polštářky. Nesmíme zapomenout ani na náplast s hladkou cívkou (té stačí jedna), také musí být obsahem autolékárničky pro osobní vozidla škrtící obinadlo z pryže, rukavice nejlépe latexové nebo pryžové a isotermická fólie s nůžkami.  

Pokud něco z uvedených věcí v lékárničce postrádáte, je třeba to doplnit, než dojde k policejní kontrole.