Jaké ženy patří k nejbohatším na světě?

Jaké ženy patří k nejbohatším na světě?

Když se podíváte do žebříčku nejbohatších lidí světa, na prvních místech sedí ve většině jenom muži. To však neznamená, že ženy nejsou taky tak bohaté. Ve skutečnosti existuje mnoho žen, které jsou stejně nebo podobně zámožní a mocné, ovšem preferují na rozdíl od bohatých mužů soukromí a jsou tedy mimo dosah mediálních radarů. Ovšem je pravdou, že existuje také seznam těch nejbohatších žen světa. Nakoukněme do něj.  

Aktuální seznam nejbohatších žen světa ukazuje, že ženy se začínají mužům opravdu čím dál více vyrovnávat, že se stávají stejně zámožnými jako jsou právě pánové. Prozraďme si, kdo vévodí žebříčku a jak se daná dáma k obrovskému bohatství dostala.  

Christy Walton 

Jednou z nejbohatších žen světa je bezesporu Christy Walton. Jedná se o ženu, která je vdovou po Johnu Waltonovi, který byl jedním z dědiců obrovského impéria Wal-Mart. Holka se zkrátka uměla dobře vdát. Její majetek se nyní odhaduje na necelých čtyřicet miliard dolarů, což je něco přes osm set miliard korun. Z dostupných údajů vyplývá, že hodnota jejího majetku je zásluhou hlavně šikovných investičních stran.  

Susanne Klatten 

Další velice bohatou ženou světa je Susanne Klatten, která je dcerou miliardářky. Spolu se svou matkou a bratrem vlastní skoro polovinu celého obrovského koncertu automobilky BMW. Podle všeho je její jmění odhadováno na sedmnáct a půl miliardy dolarů, což je v přepočtu necelých čtyři sta miliard korun.  

Abigail Johnson 

Další dámou v žebříčku nejbohatších žen světa je Abigail Johnson, která vlastní majetek ve výši sedmnácti miliard dolarů, což je tedy zhruba 371 miliard korun. Co se týče její společnosti, ta spravuje majetek ve výši jednoho a půl bilionu dolarů. Tou společností je společnost Fidelity, kterou založil už její dědeček.