nejlepe placena zaměstnání

Jaké jsou aktivity úspěšných investičních skupin v ČR?

Investiční skupina DRFG v jejímž čele stojí brněnský podnikatel David Rusňák má své momentální portfolio pěkně rozvrstvené do více pevných pilířů. Jde o 5 oblastí, kterými jsou nemovitosti, energetika, telekomunikace, finanční služby a zdravotnictví. Hlavním segmentem jsou asi trvalé hodnoty v podobě nemovitostí. Zakladatel a majoritní vlastník investiční skupiny David Rusňák je velmi schopný a velmi náročný při jejich výběru. Právě proto se mu asi stále tak daří. Společnost se specializuje zejména na skladové i kancelářské prostory, retailová a obchodní centra.

David Rusňák a investice jeho investiční skupiny

Tato společnost vznikla v roce 2011 a jen od roku 2016 investovala v oblasti nemovitostí přes dvě miliardy korun. To je ale jen část investic z bohatého portfolia. Z toho asi nejvýraznější přírůstek představuje koupě víceúčelového domu umístěného na náměstí Svobody v Brně, kde je v nabídce právě mix kancelářských a retailových ploch. Jde tak spíše o výjimku mezi podobnými centry. Budova je na vysoce lukrativní adrese ve středu Brna, historie budovy sahá až do roku 1860 a nabízí 2 330 m² užitné plochy. O tuto sekci se stará Patrik Tuza, ředitel DRFG Real Estate. Další zajímavou nemovitostí v portfoliu DRFG je budova na pražském Chodově.

Investujte do nemovitostí a využijte dluhopisy DRFG

Skupina DRFG umožňuje investice do nemovitostí i veřejnosti prostřednictvím nemovitostního fondu DRFG AIF Real Estate Fund. Zde probíhají investice do komerčních nemovitostí, kde je plánovaný cílový čistý výnos pro klienty v rozmezí 4–5 % ročně. Investiční skupina do svého portfolia bere pouze budovy pro důkladné ekonomicko-technické analýze. Pro právní i ekonomické posouzení v rámci takzvané due diligence využívá společnost DRFG u nemovitostního fondu také velmi silné interní analytické zázemí. Pokud jde o technické posouzení, spolupracují s renomovaným architektonickým studiem A PLUS, které taktéž spadá pod tuto investiční skupinu. Portfolio manažerem investičních fondů je Josef Eim. Do tohoto fondu lze investovat od částky 10 500 korun s doporučenou investiční dobou 3 roky.

Zdroj: http://ekonom.ihned.cz/c1-65323810-investicni-hvezda-z-brna