moto bunda

Jak vybrat bundu na motorku?

Máte už svůj vysněný stroj v garáži a poohlížíte se po kvalitním moto oblečení? Poradíme vám, jaké požadavky by měla splňovat bunda na motorku.

Odolnost proti prodření

Motorkářská bunda není jen módní doplněk, který bude ladit s vaším pojetím života a stylem motorky. Především se jedná o prvek, který vás bude v případu pádu chránit. Odolnost proti prodření je proto klíčovou vlastností bundy, na kterou byste měli zaměřit svou pozornost. Můžete si vybrat bundu z kůže, nebo také textilní bundu, ale vždy dbejte na to, aby měla dostatek ochranných prvků. Chrániče loktů a ramen jsou základem, chránič zad je v případě pádu neocenitelný. Když si budete bundu oblékat, posaďte se na motorku a zkuste si, zda délka rukávů i pasu odpovídá.

Odolnost proti dešti

Pokud jste nedělní jezdec, který svou mašinu do deště rozhodně nevytáhne, nemusíte si s odolností proti dešti dělat starosti. Stačí, když budete mít v kufru zabalené nepromokavou, abyste v případě náhlé změny počasí měli, co na sebe. V ostatních případech, kdy hodláte na motorce cestovat, nebo se vydat na dovolenou, byste se měli zaměřit také na voděodolnost materiálu. Čím vyšší číslo odolnosti, tím lépe.

Vzdušnost oblečení

Vzdušnost oblečení je další základní prvek. Vždy je ale dobré vědět, že i v horkém dnu vás bunda musí dostatečně chránit. Když zastavíte, ihned si ji můžete sundat, ale při jízdě bude vaším záchranným prvkem, kdybyste se setkali s nepříjemnou situací. Pokud se pohybujete jen v městském provozu, kde vás vítr neochladí, pořiďte si letní oblečení v možností větrání, ale s plnou možností chráničů. Variabilita oblečení vám zabrání v neuváženém jednání a ježdění na motorce bez ochranné bundy.

Bunda na motorku vám vydrží dlouhá léta. Proto ji vybírejte pečlivě a nedopusťte žádné kompromisy v bezpečnosti a v ochranných prvcích.