Základní výbavu na motorku nepodceňujte

Základní výbavu na motorku nepodceňujte

Rčení „hrdinů jsou plné hřbitovy“ má v případě motocyklismu své opodstatnění. Rozumný přístup a pokora ale vedou k tomu, že toto rozhodně nebude váš případ, a že se svou motorkou v klidu zestárnete. Musíte ale mít základní potřeby.  

Trojlístek, bez kterého nikam nejedu 

Ostřílení vlci, kteří už na motorkách projeli kus světa, se shodují na jednom: Ať už jedete na výlet okolo místa vašeho bydliště nebo ubytování, nebo se chystáte hltat stovky kilometrů, budete vždy potřebovat ochranné oděvy. Nikdy totiž nevíte, co bude za rohem číhat za překvapení – tedy většinou nevítané překvapení.  

Helma, boty na motorku a kombinéza, to je základ, bez kterého nemá smysl ani mašinu startovat. A my ještě dodáváme, že čtyřlístek značí štěstí. Proto přidáváme rukavice. Proč je dobré tyto prvky mít i na krátkou vzdálenost?  

Silniční lišej 

To si tak vyjedete k vodě a najednou do vás z boční cesty napakuje někdo, kdo by zřejmě neměl vůbec vlastnit papíry. Z vaší pětikilometrové cesty se tak stane závod s časem, kdy se o efekt diskotéky nad vaší hlavou stará leda tak záchranka. Potom jen čekáte, jak to dopadne, a jestli se noha udrží, nebo nikoliv. Je jasné, že v kraťasech už nikdy více nepojedete. Nulová ochrana kolene, žádné protektory. Silniční lišej se na vašem těle nepříjemně zabydluje.  

Rozhodnutí je na vás 

Člověk si vždy myslí, že má vše pevně ve svých rukou. Bohužel, na cestách nejsme sami a kromě nepozorných řidičů, nepředvídatelných dětí a dalších lidských překvapení se na cestě může kdykoliv objevit také zvíře. Nemáte sice airbagy, které by se postaraly o zmírnění pádu, ale dobré protektory a kvalitní helma se postarají o to, ať odejdete po svých.  

Helma, boty na motorku, kombinéza, rukavice. Žádná vzdálenost není příliš krátká, abyste za ni byli ochotni platit vysokou cenu.