Dotace na novostavbu až půl milionu korun

Dotace na novostavbu až půl milionu korun

Dnešní doba má jednu významnou výhodu – když zvolíme tu správnou konstrukci domu, náš stát nás podpoří. Máme tak možnost získat až půl milionu korun na stavbu nového domu. A to rozhodně není málo. 

Podporují se všechny typy domů, které splní podmínky

Pokud přemýšlíte o novostavbě, jsou například dřevostavby jednou z nejlepších variant. Dřevo je přirozený izolant a je všeobecně známo, že dřevěné stavby jsou zde po několik staletí a stále jsou dobře obyvatelné a s přidanou hodnotou. Dřevostavby na klíč jsou typem domů, který splňuje také podmínky pro udělení státní dotace. Jestliže nyní přemýšlíte o tom, z jakého materiálu stavět, je dřevo výbornou výhodou. 

Dotace na chytrá řešení

Na co se vlastně dotace vztahují? Jedná se o výstavbu a nákup nového rodinného domu, u kterého je velmi nízká energetická náročnost. Nejen, že ušetříte díky státní dotaci, ale výše nákladů na vytápění domu je mnohem nižší než u stávajících budov. Dbá se na dokonalou izolaci, která vydrží. Čím více úsporných řešení volíte, tím vyšší dotaci máte možnost získat. Jedná se o projekty, které se zaměřují na využívání energie z obnovitelných zdrojů, nebo o úsporu energie na vytápění a provoz domu. 

Kdo může o dotaci žádat

Dotační program je poměrně komplexní a nabízí mnoho možností. Podporují se projekty, které jsou stavěny firmami, ale také řešení, která si zařídíte svépomocí. Vždy je ale potřeba doložit dokumenty, které vám stát určuje. Byrokratická zátěž celého dotačního programu je poměrně složitá. Vždy je nutné se zaměřit na to, abyste přesně dodrželi postup, který je uveden na stránkách dotačního programu. O dotaci přitom může žádat nejen majitel, ale také stavitel novostavby. 

Státní dotace na novostavbu se může pohybovat až ve výši půl milionu korun. Vždy záleží na jednotlivém rozsahu úsporných řešení, které pro svou stavbu zvolíte.