Nejbohatší lidé světa

Aktuální žebříček dvaceti nejbohatších lidí světa

Každý člověk by měl mít stále na mysli, že bohatství nepadá z nebe rovnou do klína. Na bohatství se musí pracovat, za obřím jměním stojí jenom práce, práce a práce. Aby vaše bankovní konto oplývalo miliony, nesmíte pracovat v běžném zaměstnání (pokud tedy nemáte nějaký velice vysoký post). Je třeba rozjet vlastní byznys, který je synonymem té nejrychlejší cesty k milionům. V současné době se takových byznysů rozjíždí skutečně velice moc, proto se nemůžeme divit tomu, že jenom za loňský rok přibylo rekordně mnoho miliardářů. Kdo se však dostal do první dvacítky?

Žebříček těch nejbohatších lidí světa se denně mění. Jenom jeden jediný víkend může posunout člověka z první pětky na první místo. Tak tomu bylo například s Jeffem Bezosem, který je aktuálně nejbohatším člověkem na světě s jeho více jak sto miliardami USD. Jen díky jednomu jedinému dni, kterým byl loňský „Black Friday“, zbohatl natolik, že předběhl Billa Gatese, zakladatele Microsoftu, který byl od roku 1995 sesazen z prvního místa pouze šestkrát.

Kdo se však nově umístil či kdo se udržel mezi první dvacítkou?

Sergey Brin

Google dnes využívá takřka každý z nás. Jeden z jeho zakladatelů se právě díky tomuto internetovému vyhledávači umístil v první dvacítce nejbohatších lidí na světě. Jmění Sergeye Brina činí aktuálně 47 a půl miliardy USD a je tak nejbohatším emigrantem USA. V současné době je prezidentem společnosti Alphabet a jeho největším výdajem je jeho vzducholoď, která je tou největší a nejluxusnější na světě. V současné době je určena především pro jeho pohodlné cestování.

Mukeš Ambani

Mukeš Ambani je dnes označován za nejbohatšího Inda. A díky jeho 40,1 miliardám USD se konečně po dlouhých šesti letech dostal do žebříčku dvaceti nejbohatších lidí celého světa.

Warren Buffett

V první trojce žebříčku nejbohatších lidí světa se stále drží Warren Buffett, který je označován za zázrak z Omahy. Jeho jmění aktuálně činí 84 miliard USD, je však dost možné, že se jeho jmění bude snižovat. V poslední době dělá takové kroky, které směřují k jeho důchodu.