české skály

Vydejte se na českou dovolenou do skal

Většina současných českých obyvatel si myslí, že není dobré vydávat se na dovolenou někam do České republiky. Každý se mylně domnívá, že už procestoval naprosto celou republiku, ale procestování krásných míst, co tu máme, není jen o jezdění na silnici, protože se potřebujete dostat z Prahy do Brna. Je to o zastavení a vnímání okamžiku, což je nejlepší v době letních horkých dnů, kdy si většina lidí bere dovolenou pro svůj odpočinek. Samozřejmě se velká řada z nás vydává stále dokola k jednomu a tomu samému moři, jež svou slanost během uběhlého roku nijak nezměnilo. Stále je to Itálie, Bulharsko či Chorvatsko, ale tyto oblasti už každý moc dobře a zná a ví, jak to tam chodí. Navíc proč stále jezdit k odpočinku k moři? Proč se raději nevydat třeba do skal? Vždyť tady máme tak krásnou přírodu a bloudit mezi velkými skálami je naprosto vzrušující! Navíc se můžete cítit jako známý princ z pohádky české filmové klasiky – Třetí princ.

Adršpachy jsou jasnou volbou!

Nejvíce oblíbenou skalnatou destinací u českého obyvatelstva jsou jednoznačně Adršpašské skály. Ty jsou proslulé zejména díky pohádce Třetí princ, která se stále řadí k těm nejvíce sledovaným. Běží zejména během vánočních svátků ve všech televizních stanicích, a tak milovníci této pohádky se mohou zaměřit už rovnou na to, že každý den ji mohou vidět alespoň jedenkrát. Navíc samotné Adršpachy dodaly pohádce jakýsi zajímavý nádech, a tak se není čemu divit, když je pohádka stále velmi oblíbená. Možná za to může prostředí, možná herecké obsazení, ale ať už je to čím chce – musíte vidět jak pohádku, tak jistě i krásnou přírodu, která se skrývá v Adršpašských skalách.

Během této přírodní dovolené navíc je jasné, že se jen tak lehce nespálíte od sluníčka, protože na pláži bezmyšlenkovitě opravdu neusnete. Zkuste tedy letošní léto trávit trochu jinak než vaši sousedé