Elektrické Audi

Už se ví, jak bude vypadat nové elektrické Audi SUV e-tron

V automobilovém světě se toho tolik děje! V současné době se média točí kolem dvou věcí, a sice kolem kriminálního vyšetřování ElonaMuska, který byl obviněn z publikování zavádějících informací, druhou věcí je dlouho očekávané první zcela elektrické SUV automobilky Audi, které bylo doposud velkým tajemstvím. Zaměřme se nyní na druhou věc, kolem které se točí v automobilovém světě všechna média. Konečně se totiž ví, kolik vůz bude stát a jak vůbec bude vypadat či co bude umět.

Dlouho očekávaný zcela elektrický vůz automobilky Audi je ve výrobě. To je zpráva, která svět obletěla během letošního září. Zatímco na začátku se vědělo jen to, že se bude jednat o vůbec první zcela elektrické SUV společnosti Audi, dnes se ví mnohem víc. Automobilka se totiž konečně rozhodla zveřejnit informace, které se s novým automobilem pojí.

Jen na úvod je třeba říct, že vůz byl pojmenován e-tron a bude se prodávat ve třech různých provedeních.

Jak bude nové Audi SUV e-tron vypadat?

Tou hlavní otázkou je, jak bude nový vůz automobilky Audi vypadat. Jak jsme zmínili, kolem nového automobilu se točí mnoho, mnoho otázek, nikdo doposud nevěděl ani návrh toho, jak bude vůz vypadat. A jak jsme také zmínili, dnes už víme mnohem více než před měsícem.

Podle všeho by se mělo jednat o vůz, který v sobě bude ukrývat baterii o 95 kWh, která se bude dát dobít na osmdesát procent za pouhou půlhodinu. S plným nabitím baterie by se mělo ujet až pět set kilometrů, což svědčí o tom, že vůz bude konkurentem americké automobilky Tesla. Z 0 na 100 se vůz dostane z pouhých šest vteřin.

Jaká bude cena vozu?

Jak jsme také zmínili, vůz se bude prodávat ve třech podobách. Základní e-tron začíná na 1,6 milionů korun, SUV s lepším vybavením se dostane přes osmdesát tisíc dolarů, což jsou necelé dva miliony korun (přesně 1,8 milionů korun), a třetí bude k dostání za 1,9 milionů korun.