možnost ubytování

Špatná možnost ubytování brzdí český průmysl

Jelikož se v posledních letech Česká republika potýká s faktem, že se bohužel mnoho lidí stěhuje z této malé krásné zemičky do jiných států kvůli lepší práci či jiným podmínkám (většinou za to však mohou právě lepší platové podmínky). Tato situace se v Česku nemění a možná se dokonce i zhoršuje. Není se čemu divit. Lidé se touží zdokonalit se i ve své angličtině. Ta je totiž nyní velmi potřeba a navíc lepší platové ohodnocení, které nám nabídnou takřka ve všech jiných státech, je také velmi lákavé. Bohužel se kvůli tomu Česká republika potýká s nedostatkem pracovní síly. Sice se vyskytuje v Česku velké množství nezaměstnaných, ale bohužel ne všichni jsou ochotni pracovat. Líbí se jim život na sociálních dávkách, a tak se do práce zrovna dvakrát nehrnou. Ti, kteří po práci toužili, ji už nyní samozřejmě mají. Možná právě oni byli tím procentem, na které jsme značně v oblasti nezaměstnanosti klesli.

Zaměstnanci hledají síly v přistěhovalcích

Sice jsme klesli s hranicí nezaměstnanosti, což je jenom dobře, ovšem bohužel se stále různé společnosti potýkají s pracovním nedostatkem týkajících se lidí. A tak si hledají schopné zaměstnance mezi těmi, kteří si sem přišli vydělat z jiných zemí. Funguje to nastejno – my jezdíme za lepší prací pryč, oni k nám za tím samým důvodem. Bohužel nyní mají zaměstnanci sice velké množství schopných zaměstnanců, kteří jsou zapáleni do nové práce, ale na druhou stranu nemají místo, kam by je mohli ubytovat.

Většinou netouží po luxusním apartmá, které by je stálo celou jejich měsíční výplatu. Chtějí si také něco přivydělat a mnohdy přijedou pouze na několik měsíců. Touží si tedy najít zejména ubytovnu, kterou by jim byly společnosti ochotně alespoň z polovičky platit. Bohužel těchto ubytoven je nyní naprosté minimum. Díky přistěhovalcům a současné migrační krizi není mnoho ubytoven, do nichž by mohli zaměstnavatelé ubytovat svou novou pracovní sílu. Nyní se tedy ukáže jen čas, jak se s tímto problémem nejen společnosti, ale také samotná Česká republika vypořádá.