Projekt Apple Car je znovu na stole. Dosáhne nyní svého cíle?

Projekt Apple Car je znovu na stole. Dosáhne nyní svého cíle?

Pokud sledujete dění kolem společnosti Apple, pravděpodobně víte, že je opět na stole jeden dlouho odkládaný, možná až zapomenutý projekt. Je jím Apple Car – projekt, o kterém společnost mluvila před dlouhými sedmi lety. Se vší pravděpodobností tehdy nebyla myšlenka tak silná, aby se realizovala. Jenže nyní, o sedm let později v době, kdy elektromobilita sílí a vozy poháněné elektřinou jsou stále více a více oblíbené, se společnost do projektu pravděpodobně přece jenom pustila.  

Dokonce se nechala slyšet, že bychom na projekt nemuseli čekat příliš dlouho. Společnost Apple by svůj inovativní a zcela revoluční vůz měla představit roku 2024. Čili ve chvíli, kdy uplyne deset let od zrodu myšlenky.  

Vlastní baterie a autonomní řízení 

Zatím se o výjimečném projektu mnoho neví. Co ale říct můžeme, je to, že automobily mají mít revoluční akumulátory, na kterých sama společnost pracuje. Díky vyvíjení vlastní technologie baterií dojde k radikálnímu snížení ceny akumulátorů pro elektromobility.  

Co se však nechá na externím dodavateli, bude ono zmiňované autonomní řízení. Otázkou je, kdo bude tím externím dodavatelem, jenž se o autonomní řízení vlastně postará.  

Bude to koncern Volkswagen? 

Ti, kteří dění kolem společnosti Apple dobře sledují, vědí, že před dvěma, třemi lety společnost Apple zahájila spolupráci s koncernem Volkswagen. Jestli právě toto bude onen externí dodavatel, to je otázkou. A jestli se produktu z výjimečného projektu dočkáme opravdu už v roce 2024, to je také otázkou spekulací. Je možné, že Apple Car poprvé na silnice vyjede až o rok později.  

Stejně jako je to v případě jiných projektů, i nyní visí nad projektem hromada otazníků. Věříme však, že se co nevidět dočkáme podrobnějších informací.