Problémy, které nejčastěji sužují Android

Problémy, které nejčastěji sužují Android

Android versus iOS – to je věčný souboj dvou operačních systémů. Zatímco někteří zarytě preferují elektroniku s nahryznutým jablíčkem, jiní jsou zastánci toho názoru, že existují i jiné kvalitní telefony, nejen ty od značky Apple. A právě ti většinou sahají po mobilních telefonech nebo jiných zařízeních, které mají operační systém Android. A podobně, jako má mnoho špatných stránek iOS, i u Androidu dochází k řadě problémů. Pojďme si zmínit ty nejčastější z nich.  

Zamrzání telefonu 

Jedním z velice častých problémů je zamrzání telefonu. Telefon v takovém stavu většinou nechce nastartovat a nelze ho ani ovládat. Zkrátka by se dalo říct, že telefon v takové chvíli stávkuje. A i když už si možná hledáte telefon zbrusu nový, věřte, že zamrznutí telefonu není žádný velký závratný problém. Tento problém má totiž svoje řešení. Stačí, když se stiskne alespoň na půl minuty zapínací tlačítko, které se podrží.  

Špatné nabíjení telefonu 

Také bývá častým problémem to, že se telefon zkrátka nechce nabíjet. Většinou je problém ve špinavém nabíjecím portu, který stačí jenom vyčistit od zanesených nečistot. Pokud však ani tento lehký fígl nepomůže, je načase vyhledat odbornou pomoc, protože se může jednat o opravdu závažný problém.  

Až příliš malé písmo 

Řada majitelů telefonů s operačním systémem Android si stěžují na to, že písmo je pro ně až příliš malé. V tomto případě však nemluvíme o problému mobilního telefonu jako takového, ale mluvíme spíše o špatném nastavení daného zařízení. Malé písmo je totiž něco, co lze hravě nastavit v sekci “přístupnost”.  

Pomalost 

Co často Androidu jeho uživatelé vyčítají, tak je pomalost. Je však jakýmsi nepsaným pravidlem, že se telefon po nějaké době opotřebovává a zpomaluje se. Je proto dobré pravidelně mazat aplikace, které se nepotřebují nebo jiným způsobem čistit mobilní telefon.