testovani fordu

Při testování Fordů se dokonce usíná!

Mezi muži často vyhledávané auto patří především takové, které zaručí rychlou jízdu, tam kde to milují. Samozřejmě většinou netouží přímo po sportovních vozech, protože české silnice nejsou zrovna situované na příliš rychlé až závodní jízdy. Jenže sem tam si rád někdo například na dálnici nebo mimo ni rád vyjede rychleji. Často se stává, že si mnohdy dosáhnout až na hezkých sto padesát kilometrů v hodině. A k takovým výkonům by to chtělo najít dobré auto. Nikdo netouží po takovém vozu, se kterým by se během jízdy řidičům chtělo spát. Tedy možná po takovém touží ženy, které se bojí šlápnout na plyn, nebo důchodci, jež jsou už na rychlé jízdy doslova alergičtí.

Jak usnout při testování?

Například třeba pracovníci různých automobilek by neměli zamhouřit oko. Přes jejich ruce se pronese něčí život, proto musí dbát na každý detail, a to i při testování. Nyní se ale stalo, že při testování nového Fordu se jim chtělo spát. To už to auto není asi zrovna dobré, pokud se i výrobcům chce usnout!

Ford nyní testuje nové kousky, které chce brzy uvést na trh. Vyskytl se ale problém, který se neřadí k těm malým. Testovaní jezdci samočinných vozidel, kteří musí a jsou přítomni při každé takové jízdě ve vozidle, jednoduše usínají. Ford se je tedy snažil probudit různými systémy, ale ani ty je nedokázaly udržet čilé.

Testovací auta s autonomními systémy (jednoduše se samořízením), jež nevyžaduje zásahy řidiče, už mají naježděno několik tisíc kilometrů. Jenže najednou se vyskytl problém, a tak dát do rukou lidem toto auto nebude jen tak. Ve chvíli, kdy začnou lidé systému věřit, hned ztratí pozornost a usnou. V té chvíli nepomůžou ani budíky či vibrace sedaček. Pokud tuto potíž automobilka nevyřeší, v budoucnu by ti, kteří automobil koupí, usnuli okamžitě. Systém ale vyžaduje, aby byli lidé stále ve střehu, aby do několika sekund mohli auto opět převzít.