prace

Práce by měla především bavit

Spousta z nás se ocitla v situaci, kdy jsme zjistili, že nás dosavadní práce nenaplňuje a nebaví. Častokrát jsme zaměstnaní ve firmě, se kterou nemáme nic společného a kam chodíme pouze proto, že potřebujeme nutně nějaký příjem pro udržení a uživení domácnosti. V dnešní době se totiž nic nedostává zadarmo a vše je hodně drahé. To ale neznamená, abychom nenaplnili svou osobnost, abychom se nestali tím, kým chceme být. I když je současná doba zlou a nemilosrdnou pro toho, kdo nemá zaměstnání, není to důvod, abychom se po celý život trápili v zaměstnání, které nás nebaví a ničím neobohacuje. Vysokou školu či jakýkoliv kurz si lze udělat lehce a v pohodlí domova v jakémkoliv věku, proč se tedy ohlížet na věk?

Existuje hromada lidí, která se vymlouvá. Pouze hledá výmluvy, ne způsoby jak začít žít podle svých představ. Lidé by si měli uvědomit, že věk je jen číslo. Neplatí to pouze u vztahů, ale také u životního cíle. Pokud toužíte být letuškou, udělejte si kurz ve čtyřiceti letech a buďte tím, kým chcete být. Jestliže jste doufali ve svou malou kavárnu na rohu oblíbené ulice, rozbijte prasátko a kupte si svůj podnik. Neříkejte si, že není správný čas. Až na smrtelné posteli byste si uvědomili, že správný čas byl před třiceti lety ne tehdy, kdy ležíte bezmocně na lůžku a pomalu si podáváte ruku s tou s kosou.

Jestliže děláte práci, co vás baví, už nikdy nebudete pracovat

Jsme tvorové, tvořme. Každý z nás má nějaký sen a každý si ho zaslouží žít. Vaše práce má být koníčkem, díky kterému nebudete cítit, že pracujete. Peníze budou jen jakýsi bonus za dobře odvedenou práci. Navíc jestliže děláte, co milujete, najednou se vaše výkonnost zvýší na sto deset procent a efektivnost na dvě stě. Zaměstnavatel vám bude rád přidávat, protože od vás uvidí nadšení a snahu se posouvat dál. Nepromarněte proto svůj život v práci, která vás nenaplňuje. Život máte jen jeden a je vaším životním posláním, abyste byli šťastní s touto cestou. Trápit se tam, kde být nechcete, spěje jen k přežití, nikoliv k žití.