Audi SQ5

Pozadu nezůstává ani Audi

Nové trendy se nevidí pouze ve světě módy nebo v oblasti kadeřnictví. Denně se novinky objevují i ve světě automobilů. Toto odvětví ale sledují převážně muži. Těm neuniknou žádné novinky od značek jako třeba Bentley, BMW nebo Rolls-Royce. Všechny tyto automobilky nový rok započaly také novým kouskem. Pokud jste je ještě nezaregistrovali, určitě si o nich zjistěte více. Nejedná se o jen tak přehlédnutelné modely. Například novinka z řad Bentley je historicky nejlehčí model oné automobilky. Taktéž je i nejlehčím automobilem na světě. Ani kabriolet není tak lehký jako nový Bentley Continental Supersports.

Novinku představuje i oblíbená automobilka Audi. Audi se stala oblíbenými již před několika lety a oblíbenost této značky stále roste. Jedná se pořád o jedno z nejvíce kupovaných aut. Populární je nejen u mužské, ale také u ženské populace. Možná je oblíbená zejména kvůli vzhledu. Jen tak někdo Audi přece nepřehlédne. Třeba se k tam oblíbeným vozům zařadila díky pohodlnosti nebo vnitřní kráse. Kdo ví. Je ale jasné, že popularita těchto vozů této značky jen tak neklesne.

Stoprocentně zaujme i novinka od této značky, a to Audi SQ5. Ta má pod kapotou benzinový třílitrový šestiválec. Váží sto sedmdesát dva kilogramů. Je o něco lehčí než předešlý agregát s mechanickým dmychadlem (konkrétně o čtrnáct kilogramů). Právě tato „lehkost“ dělá nynější model o něco kvalitnější a lepší. Jde vidět, že automobilka stále vynalézá čím dál lepší kousky. Můžeme se tedy jen těšit na to, co přijde dál.

Jestliže milujete rychlou jízdu, jistě oceníte následující vlastnosti. Ty jsou zejména podvozek s pěti prvkovou nápravou. Díky němu je auto stabilnější. Další skvělou vlastností jsou i adaptivní tlumiče CDC, které jsou integrovány do systému řízení. Řízení je také nově zřízeno s elektromechanickým posilovačem.