Papírové tašky začínají nahrazovat ty plastové

Papírové tašky začínají nahrazovat ty plastové

Není to tak dávno, co jsme z každého jednoho obchodu odcházeli s plastovou taškou v ruce. Obchody zkrátka investovaly raději do plastové klasiky místo toho, aby se plácly přes kapsu a investovaly do těch papírových tašek, které jsou z ekologického pohledu lepší. Poté se ukázalo, jak plast škodí pomořskému světu a obecně planetě, což vedlo k zamyšlení se. Rázem se igelitové tašky vytratily z obchodů a začaly se nabízet papírové alternativy s potiskem. 

Jsou papírové tašky opravdu ekologičtějším řešením?

Řada lidí si pokládá otázku, jestli jsou papírové tašky opravdu tak ekologickým řešením či nikoliv. Ve skutečnosti však mluvíme o ekologickém řešení, i když samozřejmě i to má své mouchy. Kupříkladu je náročnější na výrobu a je také o malinko dražší, na druhou stranu se v přírodě rozloží během několika dnů, zatímco u plastových tašek k tomu nemusí dojít ani za několik desítek let. A to je to hlavní, co nyní hraje roli. 

Stejně jako se znečišťují oceány, dochází také ke stále většímu znečištění přírody okolo. Velmi často se odpadky rozhazují v přírodě místo toho, aby se vyhodily do kontejnerů nebo odpadkových košů, které ostatně nacházíme na každém rohu. Pokud budou k dispozici spíše papírové tašky, nebude mít znečištění tak obrovský dopad na přírodu. Škody, které by napáchaly plastové tašky, by se však neminimalizovaly ani za několik desítek let. 

Reklamní předměty v přírodním provedení

Reklamní papírové tašky s potiskem rozpoutaly pomyslnou revoluci ve světě reklamních předmětů. Řada společností se rozhodla minimalizovat své dopady na životní prostředí, a to tak, že přejde na ekologičtější alternativy předmětů. Kupříkladu se rozhodla investovat do ekologických propisek místo těch plastových, také se upnula pozornost na organickou bavlnu, která také pochází z obnovitelných zdrojů a z níž lze vyrobit opravdu vkusný reklamní textil.