Jak ochránit vůz

Jak ochránit vůz před nezodpovědnými řidiči na parkovišti?

Parkoviště je pro mnohé řidiče místo, kam dobrovolně nevjedou, pokud to není potřeba. Mnozí lidé mají ve zvyku parkovat například mimo velká patrová parkoviště, protože se bojí nezodpovědných řidičů, kteří mají tendenci „škrábnout“ jiné, vedle stojící automobily. Parkoviště, zejména velká patrová, jsou noční můrou hlavně těch řidičů, kteří si nově koupili vlastní vůz, na který si šetřili pěkně dlouhou dobu. Právě ti nechtějí, aby jejich vozy byly takzvaně na pospas jiným nezodpovědným řidičům, a tak si do svých vozů instalují autodoplňky, které rozhodně nejsou jenom na okrasu.

O autodoplňcích se tvrdí, že jsou jenom na okrasu, ale není to tak. Autodoplňky rozhodně jen na okrasu nejsou, mají ještě jinou funkci, a sice ochrannou funkci. Dokážou vůz ochránit před oděrky, škrábanci a jiným podobným poškozením, které je způsobeno například vylitím materiálu nebo vysypáním sypkého nákladu.

Na trhu však naleznete mnoho autudoplňků. Které jsou tedy nejpraktičtější a jaké nejlépe pasují do našeho vozu? Na úvod je nutné říct, že auto doplňky se vyrábí vždy pro konkrétní typ a model vozu, proto ať už máte vůz značky Audi, BMW nebo Kia, vždy najdete takový doplněk, který do vozu krásně sedne.

Lišty ochrání před odřeným lakem

Mezi nejoblíbenější autodoplňky patří rozhodně lišty, a to lišty na nárazník a prahové lišty, které chrání vůz před oděrky a škrábanci, jež jsou na voze samozřejmě velmi viditelné. Zatímco lišty na nárazník oceníme zejména na parkovišti, kdy nám lišty budou chránit zadní i přední část vozu před neopatrnými jinými řidiči, kteří se při parkování či couvání nebudou dívat do zpětného zrcátka, prahové lišty ochrání vůz před námi samotnými, a to konkrétně ve chvíli, kdy budeme nastupovat nebo vystupovat z vozu.

Ocením i gumové autokoberce

I když se gumové autokoberce přímo nepodílí na ochraně vozu na parkovišti, oceníme je mít, a to především z toho důvodu, že ochrání podlahu vozu před vodou nebo špínou, kterou si z parkoviště přineseme.