Nový hybrid od Mercedesu není žádná sláva. Proč?

Pokud znáte automobilku Mercedes, pak moc dobře víte, že se každým svým novým modelem chlubí. Jenže nyní to tak není. Mercedes před nedávnem přišel s novým hybridem, který však tankuje naftu. Na jednu stranu se novému vozu s tímto pohonem nemůžeme divit, vždyť se před nějako dobou změnila pravidla při měření spotřeby a emisí. Dalo by se říct, že je to jakási reakce automobilky na nová pravidla.

Je nutné říct, že Mercedes v nedávné době začal pracovat ne na jednom, ale rovnou na dvou hybridech, které však využívají jiné principy. Jaké principy to jsou a který z hybridů bude stát za to?

Sází se na jednoduchost a efektivitu

V prvním případě se sází na jednoduchost a efektivitu. Takový hybrid by měl být dostatečně silný, zároveň by měl být jednodušší a kompaktnější. Už nyní se ví, že nový hybrid od Mercedesu bude mít pohon od Toyoty. U automobilu je zajímavé, že elektromotor je nahrazen alternátorem, tudíž nejen, že elektromotor poháněný řemenem dobíjí baterii, ale taky se dá využít jako startér nebo pomocná pohon, když chcete zrychlit.

Auto nebude poháněno dvoulitrem, ale jen 1,5 litrem.

Je libo turbodiesel?

Kromě toho vozu se na ženevském autosalonu ukázal i nový Mercedes, který bude schopen jízdy jen na elektřinu až do vzdálenosti padesát kilometrů. Elektromotor v tomto voze je vložen mezi spalovací motor a mezi devítistupňový automat. Automobil, který bude využívat systém EQ, bude daleko úspornější než předešlý model. Navíc bude využívat celou řadu funkcí, aby byl ještě úspornější.

Automobil by měl číst značky, bude mít stereokamery pod čelním sklem či bude využívat údajů z navigace v automobilu.

I když se těmito dvěma vozy Mercedes zatím nechlubí, předpokládá se, že právě tyto dva automobily německé automobilce zvednou tržby. Hlavní u nových vozů je především to, že budou snižovat vykazované emise CO2.