Nové BMW řady 5

Nové BMW řady 5 je tu!

Muži milují auta – to je všeobecně známo. Každý muž si rád sedne do svého mazlíčka, kterého zrovna vyleštil, navoskoval a vysál. Manželky či jen přítelkyně často nadávají, protože se o auta muži starají daleko více a lépe než o svoji domácnost (ne-li o samu partnerku). Stejně jako dámy sledují nejrůznější módní trendy, muži kontrolují novinky ve světě auto-moto. Svět automobilů, dámy věřte nebo ne, je také stále se měnící jako móda sama. Nové kousky od různých automobilek jsou často dlouho očekávanou událostí každého roku. Žádný muž si ji nesmí nechat propásnout stejně jako jediný fotbalový zápas svého oblíbeného mančaftu.

Pakliže jste opravdu takovým fanouškem do aut, jistě vám neuniklo, že automobilka BMW vyslala do světa novou káru z řady pět.  Jedná se o velké kombi a veřejnosti auto bylo odhaleno ještě před oficiální ženevskou premiérou. Čím vás nový kousek z automobilky potěší?

Převážně větším zavazadlovým prostorem. U BMW řady 5 Touring se navýšila kapacita až na pět set sedmdesát litrů ve standardním režimu. V základní výbavě je také i elektrické otevírání pátých dveří a za drobný příplatek si můžete dopřát o něco většího luxusu, a to takového, kdy se vám kufr otevře ve chvíli, kdy kopnete nohou pod zadní nárazník. Nebojte, nic neulomíte či neurazíte. Jedná se opravdu jen o speciální zařízení.

Nový kousek z řady 5 je o něco širší, a to kvůli autosedačkám. Dětské autosedačky se do této káry vlezou hned tři vedle sebe. Pokud nevěříte, rychle si auto kupte a vyzkoušejte! Proto se toto auto řadí k těm typům, které se doporučují pro rodiny s dětmi.

Stejně jako sedan se i u kombi dočkáte spousty elektronických vymožeností. Při aktuálním počasí jistě oceníte systémy, které vás udrží v jízdním pruhu a které mají ochranu proti boční srážce. Možná se převážně pro ženské řidičky bude hodit i asistent pro vyhýbací manévry. Proč byste třeba právě toto autíčko měli pořídit své ženě, tak to třeba i kvůli parkování. Nový kousek totiž obsahuje samozřejmě i parkování na dálku. To se ovládá pomocí chytrého klíčku. Určitě tuto specialitku uvítáte i vy, pánové.