Alpy

To nejlepší lyžování v Alpách

Do Vánoc žili všichni lyžaři ve zklamání, protože (i když nastala zima) po sněhu ani nízkých teplotách nebylo ani památky. Vlastně ani nevypadalo, že by se letošní zima mohla umoudřit. Překvapení ale nastalo po Štědrém dnu, kdy se dostavily vážně nízké teploty, které sahaly až hluboko do mínus třiceti stupňů Celsia. Napadlo obrovské množství sněhu, což konečně milovníky zimních sportů vytáhlo na oblíbené české sjezdovky. Tedy nejen ty české. Oblíbenost se opět přenesla i na zimní úchvatné Alpy. Znovu začaly hromadné zimní zájezdy a opět byly autobusy zcela plné. Kam se jezdilo a kam se ještě i nyní vyplatí zavítat? Podívejte se na následující tipy, kam je dobré vyrazit, pokud míříte na nezapomenutelné lyžování do Alp.

1. Profesionálové ať zavítají do Francouzských Alp

Zde se totiž nachází nejlepší středisko pro extrémní lyžování, a to La Grave. Jedná se o lyžařské centrum pouze pro experty. Terén je totiž jen pro drsnější lyžaře. I ti nejzkušenější si zde často najímají průvodce, protože jen ten jim může odhalit možná nebezpečí.

2. Rodiny s dětmi ať zavítají na to stejné místo

Ovšem do jiného střediska, samozřejmě. Pakliže máte rodinu a vaše ratolesti už umí nebo se chtějí naučit lyžovat, vezměte je do Val d’Isere. Sjezdovky jsou dobře značené, široké a hlavně snadné. Poskytují jakousi možnost získat zkušenosti z lyžování ve vysokých Alpách. Každý by sem měl nejdříve zavítat, aby poznal, jak se vlastně v takových horách jezdí.

3. Švýcarské Alpy plné dalších středisek

Ovšem nejen ty Francouzské, ale i Švýcarské Alpy jsou plné skvělých středisek umožňující nezapomenutelné lyžování. Například lyžařské centrum Verbier. To se chlubí těmi nejstrmějšími a nejhlubšími svahy mimo sjezdovky v Evropě. Turisté si tyto svahy chtějí často vyzkoušet, proto se není čemu divit, když každoroční návštěvnost dosahuje velkých čísel. Mezi další střediska na tomto území patří i St. Moritz. Jedná se o ty nejlepší svahy pro začátečníky v celých Alpách. Sjezdovky jsou ale vhodné i pro pokročilé lyžaře.