Zimní lyžařská dovolená

Zimní lyžařská dovolená jedině v Rakousku

Zimní čas byl skvělou možností vyjet si někam do teplých krajů. Nebo si alespoň odpočinout například na silvestrovskou noc. Jistě se najde spousta lidí, která si nenechala uplavat tuto skvělou možnost. Proto vyrazila na Kubu či na Bali jen proto, aby na malou chvilku utekla z tak nízkých teplot, jaké byly tady v Česku. Vždyť teploty sahaly až do mínus třiceti stupňů Celsia. Proto ti, kteří milují sluníčko, utekli někam do tepla.

V České republice tedy zůstali jen ti vytrvalci nebo milovníci zimních sportů. Ovšem pokud milujete zimní sporty, jistě jste se s lyžováním nespokojili jen na domácí půdě. Proto jste vyrazili k sousedům, a to určitě do Rakouska. Rakousko je totiž vyhlášeným a především oblíbeným státem k lyžování či k jiným zimním sportům. Nalezneme tam hned několik oblíbených míst, kam se vyplatí zavítat.

1. Dachstein West

Jedná se o největší lyžařské středisko v Horním Rakousku. Pokud milujete obrovské lyžařské tratě a stovky kilometrů sjezdovek, pak je toto místo pro vás tím ideálním. Díky nádherné přírodě a horám okolo vám Dachstein West nabízí ten nejlepší zážitek ke konci letošní zimy. Hodí se zejména pro rekreaci či také pro pobyty s vašimi malými ratolestmi. Pakliže máte strach, jak budou vypadat sjezdovky, můžete ho ihned zahnat. Jsou stále dobře udržované a drží se na nich hezká bílá sněhová pokrývka.

2. Kitzbühel

Dalším skvělým místem k úžasnému lyžování nebo snowboardingu je středisko Kitzbühel. V Rakousku se jedná o nejnavštěvovanější středisko. Není se čemu divit, když bývá často označováno jako za rakouské Monte Carlo. Sjezdovky jsou zde určené jak pro začátečníky, tak pro mírně až velmi pokročilé. Nejnáročnější sjezdovka se zde jmenuje Streif a každoročně láká hromadu turistů a také i sportovců z celého světa.

3. Nassfeld

Sto deset kilometrů sjezdovek – to je rakouské lyžařské centrum Nassfeld. Rakušané si toto středisko vybrali jako to nejlepší v jejich zemi. Jsou zde spíše červené sjezdovky, ale i ti pokročilejší si zde jistě přijdou na své. Málokdy se totiž setkáte s lyžařským centrem, kde jsou zřízené i oficiální sjezdy ve volném terénu.