špatné zaměstnání

Nejhůře placená zaměstnání v Česku

Blíží se jaro a následně i léto. S létem se neodmyslitelně pojí i skvělé dovolené, a to ne na Šumavě, ale někde v tropech u moře. Člověk by měl na takovou perfektní dovolenou šetřit už nyní. Vždyť kdo by se nechtěl podívat na Kanáry, na Bali nebo na Kubu či na Karibské ostrovy za Jackem Sparowem. Takové dovolené si ale opravdu vyžadují brzké šetření. Nějakou tu korunu přeci stojí moře, které vás bude svým šuměním nádherně uklidňovat, dále také hotel, v němž se budete každodenně probouzet. Asi by to chtělo s vaším platem v práci změnit zaměstnání. Jenže které se řadí mezi nejvíce placené? Které je naopak nejhůř placené? To je otázka, ale její odpověď bude hned vyřčena.

Mezi nejvíce placené zaměstnance se řadí IT specialisté, kterých je ale na trhu opravdu minimálně. Rádi odjíždí do zahraničí za lepší prací. Jejich zaměstnavatelé by tedy měli zvážit, zda jim ještě krapet nepřidat. Jako další oblíbené a dobře placené povolání se řadí pojišťovací a finanční služby. Každý z nás zná tyto vlezlé muže či ženy v oblecích, kteří vám nabídnou to nejlepší pojištění a spoření v domácnosti. Málokdo jim ale věří, každý totiž nabízí něco úplně jiného. Často vám služby přijdou nabídnout mladí kluci, tudíž se není čemu divit, proč se jim zrovna dvakrát nechce věřit.

Pakliže hledáte zlatou střední cestu v otázce platu, vyhněte se nejhůře placeným zaměstnáním v Česku. Mezi ty se totiž řadí především uklízečky. Jejich měsíční mzda nedosahuje ani jedenácti tisíc a je jedno, zda žena či muž uklízí v provozovnách osobních služeb nebo ve zdravotních zařízeních. Životního minima také dosahují barmani nebo vrátní. Pakliže máte vystudovaný obor „Kuchař, číšník“, taky se nedočkáte vyššího platu než je dvanáct tisíc. Záleží ovšem na typu restaurace a vašem postu. Pokud jste dosáhli místa šéfkuchaře, váš plat se určitě navýšil o sto procent.