Jaké benefity s sebou nese běh?

Jaké benefity s sebou nese běh?

Začít sportovat – to zní jako plán. Jenže co konkrétního dělat, abychom opravdu podpořili své zdraví? Pokud nechcete za sport příliš utrácet, doporučujeme běhat. Jeho dopad na zdraví člověka je totiž víc než zjevný. Co konkrétně se začne dít s naším tělem, pokud dáme běhu alespoň šanci? 

Posílení imunitního systému 

V současné době touží člověk jenom po jednom, a sice po posílení imunitního systému. Díky pravidelnému pohybu na čerstvém vzduchu se tohoto efektu dosáhne a hravě tak odoláte nejen náporu virů, ale i náporu nepříjemných bakterií. 

Posílení imunitního systému s sebou nese ruku v ruce ještě jeden benefit, kterým je snížení délky nemoci. Bylo prokázáno, že běžce nemoc neskolí na tak dlouhou dobu jako ty, kteří se sportovní aktivitě příliš nevěnují. 

Podpora kardiovaskulárního systému 

Nesmíme opomenout další z efektů, a tím je posílení kardiovaskulárního systému. Není tajemstvím, že na nemoci srdce nebo na problémy se srdíčkem umírá každým rokem enormní množství lidí. Zabránit těmto negativním dopadům můžete třeba tím, že začnete aktivně běhat. Tím dojde k podpoře kardiovaskulárního systému. 

Bylo prokázané, že běh přispívá ke snížení krevního tlaku, zároveň je také prevencí mozkových příhod i srdečních infarktů.  

Pro posílení kostí i šlach 

I když při běhu vynakládáme jakési úsilí a zatěžujeme do jisté míry naše klouby a svaly, přesto všechno pravidelný běh vede k jejich posílení. Že je běh dlouhodobou zátěží na pohybový aparát, který vede k trvalé invaliditě, je pouze mýtus, který byl lékaři několikrát vyvrácen.  

Samozřejmě aby došlo k tomuto efektu, musíte mu trochu napomoct svépomocí. Kvalitní obutí je klíčem k úspěchu, s pomocí kvalitních bot budou klouby lépe chráněny před nárazy při došlapu.