Připravujeme batoh na horskou túru. Co by měl mít a jak by měl vypadat?

Připravujeme batoh na horskou túru. Co by měl mít a jak by měl vypadat?

Pokud se chystáte vydat se na horskou turistiku, pak doporučujeme se pořádně připravit. Velký důraz klaďte na výběr oblečení, přece jenom počasí se na horách mění doslova z minuty na minutu. Stejně tak klaďte důraz na výběr bot, právě ty jsou naprostým základem. Pokud zvolíte boty špatné, budete toho rozhodně litovat. Boty se totiž podílí na tom, jestli vás budou nebo nebudou bolet po dlouhé horské túře nohy. Pakliže nevíte spíše co s batohem na turistiku, s tím vám poradíme.  

V současné době je možné zakoupit si celou řadu skvělých batohů, které jsou na turistiku jako dělané. Batohy na turistiku jsou trochu jiné než běžné batohy, které možná máte doma. Jsou na turistiku speciálně uzpůsobené. Výrobci turistických batohů moc dobře věděli, že batohy budete nést celou dobu na zádech, proto se snažili na trh přinést velice kvalitní, pevné a také objemné batohy, které vám budou skvělým společníkem.  

Jak by batoh měl vypadat? 

Jak již bylo zmíněno, na trhu najdete turistické batohy, které jsou pevné, kvalitní a dostatečně objemné. To je ostatně popis toho, jak by takový turistický batoh měl ve skutečnosti vypadat. Objem batohu volte vždycky dle toho, jak dlouho na túře budete. Pokud se chystáte na jednodenní výlet, bohatě vám postačí batoh o objemu třicet až čtyřiceti litrů. Pakliže se chystáte na výlet vícedenní, pak doporučujeme mít batoh větší, který bude mít klidně i sedmdesát litrů.  

Batoh by měl mít polstrované a vyztužené ramenní popruhy, doporučujeme mít batoh i s bederními popruhy, který bude zajišťovat perfektní fixaci batohu na vaše záda.  

Co do batohu? 

Snažte se dát do batohu co nejméně to půjde. Každé kilo nahoře v horách ucítíte a s každým kilogramem se vám půjde hůře. Je třeba mít dostatek vody, na osobu se doporučují tak dva litry. Nezapomeňte, že na túře musíte také jíst, proto mějte s sebou i nějaké lehké jídlo. Strava ba měla obsahovat spíše sacharidy. Do batohu si pak vezměte také pláštěnku, ponožky a rukavice, případně mikinu.