Milujete hry? Poradíme, jak vybrat herní konzoli

Milujete hry? Poradíme, jak vybrat herní konzoli

Jste fanouškem počítačových her? Milujete jen tak hrát dobrodružství, které v běžném životě nemáte šanci zažít? Pokud jste fanouškem her, ale odešla vám herní konzole nebo jste zatoužili po zbrusu nové herní konzoli, možná nevíte, jak si ji vybrat. Popularita herních konzolí neustále roste, dnes už to opravdu není jenom zábava, ale dnes si lze prostřednictvím her přijít i k velice vysokým penězům. Navíc dnes jsou herní konzole opravdu velice zajímavě vyrobené, jsou dotáhnuté doslova k dokonalosti. Tím se však výběr herních konzolí rapidně zhoršuje.  

Pokud jste se zeptali kamarádů na názor, pokud jste se jich zeptali, jakou herní konzoli si máte pořídit, možná vám bylo řečené, že máte investovat spíše do počítače. Jenže herní konzole má oproti počítači opravdu mnoho výhod. Například se nemusíte o nic starat – jenom se pustíte hned do hraní. Nemusíte řešit žádnou kompatibilitu ani slabý výkon, nemusíte na ni ani dlouho šetřit – herní konzole má poměrně nízkou pořizovací cenu. Navíc se pyšní vyšší životností, energeticky méně náročným provozem, také je bezpečnější a komfortnější.  

Vybírejte herní konzoli podle základního rozdělení 

Výběr herních konzolí bude snazší, pokud budete vědět, po jaké herní konzoli sáhnout. Existují stolní herní konzole a kapesní herní konzole. Zatímco stolní herní konzole jsou určené pro připojení k televizi nebo k monitoru (mají větší rozměry a mají také konektory, případně připojení DVD mechaniky), kapesní herní konzole jsou vybavené displejem a ovládacími tlačítky. Není třeba k těmto typům konzolí žádné další příslušenství, v případě potřeby snadno kapesní konzoly dáte do kapsy.  

Vybírejte podle oblíbenosti 

U herních konzolí se vyplatí vybírat ji podle oblíbenosti. K nejoblíbenějším herním konzolím patří jednoznačně Sony PlayStation, což je rozhodně herní klasika. V poslední době se hráči přiklání spíše k tomuto typu herní konzole, Xboxy už nejsou tak oblíbené jako před rokem. Ovšem stále jsou v mnoha směrech lepší. Třeba mají vyšší výkon nebo možnost přehrávat filmy na Ultra HD Blu-Ray.