Jaké zahradní nářadí nesmí na zahradě chybět?

Jaké zahradní nářadí nesmí na zahradě chybět?

Rozprostírá se kolem vašeho domu působivá zahrada? Je vaší oázou klidu i místem, kde trávíte volné chvíle se svou rodinou? Aby takovou oázou zůstala i nadále, je zapotřebí o ni pečovat. A to může být opravdu velmi snadné, pokud jste si pořídili dostatečné vybavení. Kromě zahradní sekačky bude zapotřebí i zahradní nářadí, s nímž půjde okopávání záhonu i zastřihávání stromů jako po másle. 

Nabízí se ale otázka, jaké zahradní nářadí si pořídit? Nemusíte nutně utrácet za každé jedno nářadí, které se vám zjeví při procházení uliček v hobby marketu. Stačit bude pár kvalitních druhů.

Lopata, motyka a rýč

Mezi vůbec základní pomocníky při okopávání zahrádky patří lopatka, motyčka a rýč. Vedle toho také pár dalších druhů. U všech ale platí, že musí definovat lehkou, leč odolnou násadou a velmi pohodlnou částí na držení. Dobře se manipuluje s těmi, které mají násady plastové nebo násady z tvrdého dřeva (tím bývá nejčastěji jasan). 

Zatímco rukojeť může být klidně z plastu, pracovní část by měla být z nerezové oceli ideálně opatřená nějakou antikorozní úpravou. Tím se automaticky prodlužuje životnost daného nářadí a vy se tak vyvarujete brzké návštěvě hobbymarketu.

Nebojte se moderních technologií

Dnešní svět však každému pomyslnému zahradníkovi nabízí také řadu moderních technologií, z nichž si stačí jenom vybrat. Možná patříte k odpůrcům inovativních výkřiků, což je velká škoda. S jejich pomocí byste mohli na zahradě pracovat bez nějaké větší úlevy. 

Takovým výkřikem moderní technologie jsou robotické sekačky, které zdatně zvládnou posekat trávník na přijatelnou délku, aniž by vás to stálo minutu času. Mezitím si tak s klidným svědomím můžete okopávat zahrádky plné lučních květin.

Nůžky vybírejte obezřetně

Nedílnou součástí povinné výbavy jsou také nůžky, které je zapotřebí vybírat opravdu obezřetně. Hodit se mohou vždycky proto se raději zaměřte na univerzální alternativy, které se postarají o dobře vypadající keře i suché větve ovocných stromů.