Kvalita letních pneumatik

Jaké letní gumy jsou nejspolehlivější?

Jelikož si v současné době všichni řidiči automobilů přezouvají své gumy na autech, na internetu se objevují výsledky testů letních gum. Žádný řidič si nechce koupit nekvalitní gumy, které se mu ojedou během jedné sezony. A my vám přinášíme zajímavé výsledky nedávného testu, který každým rokem provádí hned několik autoklubů (řadí se k nim například ADAC či švýcarský autoklub TCS).

Během testu se testovaly pneumatiky o dvou rozměrech, a sice šestnáctipalcové a čtrnáctipalcové. Šestnáctipalcové pneumatiky shání většinou majitelé větších vozů, a sice majitelé Škody Octavie, Fordu Focus nebo například Hyundaie i30. Menší, čtrnáctipalcové pneumatiky shání především ti, kteří vlastní menší auta, a sice Škodu FAbii či Renault Clio.

Lacinější značky poráží drahou konkurenci

Mnoho lidí si myslí, že laciné pneumatiky nejsou tak kvalitní, jako pneumatiky dražších značek. Jenže testy mluví opačně. Právě u lacinějších pneumatik se ukázalo, že jsou mnohem kvalitnější než jejich drahá konkurence. V mnoha případech nejsou přímo kvalitnější, ale jsou srovnatelné.

Které pneumatiky si letos pořídit?

Mezi dražší a velice populární značky se řadí značka Continental. Ovšem tento prodejce gum je jen o malinkatý kousek kvalitnější než jeho laciná konkurence. Vyplatí se tedy sáhnout po levnějších gumách, kdy ušetříte i několik tisíc korun, které můžete investovat například do opravy automobilu.

U čtrnáctipalcových pneumatik se dokonce zjistilo, že dražší pneumatiky zaostávají za levnějšími pneumatikami. Zde je také rozhodnuto – raději to riskněte s levnějšími gumami, protože nejen, že ušetříte, ale dočkáte se naprosto stejné kvality.

V testech čtrnáctipalcových pneumatik se srovnaly pneumatiky levného japonského Falkenu a již výše zmiňované firmy Continental. Ukázalo se, že pneumatiky značky Continental značně zaostávají. Hlavním rozdílem mezi levnějšími a dražšími pneumatikami je to, jak snáší mokrou vozovku.