Koberce do auta

Jaké koberce do auta volit? Gumové či textilní?

Autodoplňky rozhodně nejsou jenom pro parádu, ale chrání vůz jako takový. Mnozí majitelé vozů si kupují autodoplňky jenom z toho důvodu, aby jaksi „vytunili“ vůz a aby mu dodali ten správný šmrnc, který vůz odlišuje od ostatních vozů. Jenže autodoplňky mají zejména ochrannou, nikoliv zkrášlující funkci. Vezměme si například lišty do auta, konkrétně lišty dveří. Ty chrání vůz před poškozením, jako je odření laku, které většinou způsobujeme při nástupu či výstupu z auta. Dále si vezměme třeba vany do kufru. Ty chrání zavazadlový prostor před případným poškozením, za něž může ostrý převážející se náklad. A samozřejmě takových autodoplňků je nepřeberné množství, patří k nim i koberce, které lze koupit v textilní a v gumové podobě. Otázkou je, jaké upřednostnit.

Autokoberce jsou skutečně nedílnou součástí každého automobilu, navíc je to jeden z nejpraktičtějších autodoplňků vůbec. V současné době si lze zakoupit jak textilní, tak gumové autokoberce, které se však hodí do různých ročních období. Pojďme si říct jejich výhody a nevýhody, zároveň si zmíníme, jaké jsou vhodnější a jaké se hodí pro konkrétní roční období.

Textilní autokoberce

Začneme nejdříve u textilních koberců, které jsou po vzhledové stránce takřka dokonalé. Majitelé vozů je upřednostňují právě proto, že zkrášlují vůz, jenže tyto koberce nejsou tou nejlepší volbou. Ideální jsou na jaro a na podzim, kdy venku takřka neprší, tudíž kdy minimálně zanesete vodu do interiéru auta. V zimě však volte spíše gumové koberce. Do gumových koberců se totiž nedostane voda, což znamená, že nebudou plesnivět a následně zapáchat, jako je tomu u textilních koberců.

Gumové autokoberce

Jak jsme zmínili, gumové autokoberce nepropouští vodu, tudíž neplesniví a následně nezapáchají, jako je tomu u textilních koberců. To je obrovské plus a ten hlavní rozdíl, který dělí gumové koberce od těch textilních. Po vzhledové stránce však nejsou dokonalé.

Do aut si však můžete dát oboje, ale vyměňujte je společně s pneumatikami.