Jak to funguje v autopůjčovně?

Jak to funguje v autopůjčovně?

Chcete jet s partou kamarádů na víkend na chatu nebo chcete vzít drahou polovičku nakupovat do obchodního domu, ovšem nemáte ve zmíněných situacích k dispozici vlastní automobil? V tom případě si zajděte do autopůjčovny, kde vám vozidlo ochotně půjčí za jisté půjčovné. V současné době postrádají vlastní automobil hlavně ti, kteří žijí ve městech a kde se dá pohodlně a rychle cestovat i městskou hromadnou dopravou. Jenže jsou chvíle, kdy se takový automobil zkrátka hodí mít. A k těm chvílím patří například zmiňovaná dovolená nebo jen obyčejné nákupy. Autopůjčovny však jistě vyjdou vstříc.  

Pokud jste si nikdy v autopůjčovně nepůjčovali vozidlo, možná nevíte, jak to chodí. Není to však nic složitého, prozraďme si tedy pár kroků, jak se v autopůjčovnách postupuje.  

První krok 

Prvním krokem je kontaktování autopůjčovny. Dnes už si můžete takový automobil rezervovat online dle svého gusta a líbivosti.  

Druhý krok 

Druhým krokem je návštěva autopůjčovny, během které dojde k zaplacení všech poplatků souvisejících s půjčením vozidla. Většinou se částka plně splatí až po vrácení vozidla. Platí se k tomu samozřejmě i nějaká záloha, takzvaná kauce, která je vratná po vrácení automobilu v pořádku. Aukce bývá většinou ve výši několika stovek nebo také tisíc korun. Jak jsme ale zmínili, taková kauce je vratná, tudíž vám peníze přijdou zpátky hned, co automobil vrátíte.  

Třetí krok 

Třetím krokem je samotné užití automobilu. Když všechno vyřídíte v autopůjčovně, pak se jen radujte z jízdy ve voze, který jste si na konkrétní dobu půjčili. Pravděpodobně budete mít plnou nádrž, kterou je třeba posléze doplnit nebo u níž je třeba případně zaplatit to, co jste projezdili. To se však opět řeší až po vrácení půjčeného automobilu. 

Už jste se tedy odhodlali půjčit si auto z autopůjčovny?