skoda

Škoda nestačí vyrábět auta. Na jaký model zákazníci čekají?

Milovníci aut jsou jistě už v plném pozoru, protože očekávají ty nejaktuálnější novinky ze světa automobilů. Automobilky už nyní sedmého března představí své nejlepší novinky, na které se můžete těšit během tohoto roku. Pánové si jistě najdou zde v Ženevě své oblíbence, na něž si budou celý rok šetřit, aby se začátkem příštího roku mohli alespoň trošku přiblížit ke kupní ceně. Jistě je zajímá i nejnovější zázračné auto, které do Ženevy zamíří až z Číny. Auto slibuje více jak tisíc koní a neskutečný točivý moment. Kam se tedy hrabe Ferrari! Ovšem i tato automobilka si přiveze ukázat novinku z jejich dílny, kterou plánují prodávat na konci roku. Již nyní předpokládají, že se daného auta letos prodá zhruba pět, v příštím roce by to mohlo dělat až deset klientů.

Superb a Kodiaq

Nyní se ale kromě přehlídky v Ženevě řeší také i Škoda, protože ta nestíhá vyrábět zejména jeden svůj model. Zákazníci na něj totiž pomalu, ale jistě přestávají čekat. Konkrétně se jedná o Kodiaq. Tento vůz totiž potkává stejný osud jako model z kvasinské továrny, a to model Superb. Na Kodiaq se čeká už přes půl roku, zatímco na ostatní auta automobilky škoda se čeká průměrně dva až tři měsíce.

Dodací lhůty se tedy pohybují v řádu šesti měsíců a někde i déle. I když se jedná o akceptovatelnou dobu (protože se jedná o vůz s náběhovou křivkou), zákazníky nebaví čekat. Devadesát procent vozů se však objednává v individuální konfiguraci. V tom je hlavní rozdíl od konkurenčních skladových vozů jiných automobilek.

Automobilka Škoda eviduje už jen tři dny před oficiálním zahájením prodeje vozu Kodiaq už tři tisíce zakázek. Letos by tedy měli vyrobit ve svém závodě v Kvasinkách na Rychnovsku sedmdesát tisíc automobilů. V příštím roce přibude ještě pět tisíc dalších kusů. Další velký nárůst by se měl zaznamenat v dalších letech.