Čím nahradit aplikaci WhatsApp?

Čím nahradit aplikaci WhatsApp?

Každý člověk využívá desítky aplikací denně. Zatímco někdo využívá aplikace pro své osobní potěšení, někdo jiný využívá aplikaci pro práci, jiný zase jako prostředek k prokrastinaci. Ať už za vaším používáním aplikací stojí prakticky cokoliv, vsadíme se, že ve vašich stažených aplikacích najdeme také aplikaci WhatsApp, což je aplikace spadající už nějakou tu dobu pod křídla společnosti Facebook, jež nepatří zrovna ke společnostem s dobrou pověstí. Jelikož samotný Facebook má za sebou průšvihy s kradením osobních dat uživatelů, je jasné, že v tom má prsty také aplikace WhatsApp, která taky mile ráda bere choulostivé aplikace svých uživatelů a předává je dál. Proto se nabízí otázka, jak tuto aplikaci nahradit. Existuje vůbec nějaká lepší a zároveň bezpečnější alternativa aplikace? 

S problémy se zabezpečením se nepotýká jenom společnost Facebook, ale taky všechny další společnosti, které spadají pod stejnojmennou společnost, tudíž mezi aplikacemi, které mají problém se zabezpečením, najdeme také aplikaci WhatsApp. Abyste se vyvarovali ukradeným datům, raději ji nahraďte něčím bezpečnějším a zároveň lepším.  

Signal 

Jednou alternativou či možností je aplikace Signal, která se pyšní daleko vyšší úrovní ochrany osobních údajů. Také se jedná o dobře zabezpečenou aplikaci, která patří i mezi doporučované. V rámci aplikace je možné rozesílat textové zprávy, také je možné rozesílat skupinové právy, je možné posílat či sdílet video nebo dokumenty, taktéž hlasové hovory. Můžete také vyzkoušet videohovory, které taktéž aplikace umožňuje a podporuje. 

Telegram 

Možná jste o aplikaci jménem Telegram doposud neslyšeli, ale pravdou je, že se jedná o další alternativu zmiňované aplikace WhatsApp, která se neřadí k nejbezpečnějším aplikacím. O Telegram se to však říct nedá, tato aplikace je naopak dobře zabezpečená a funguje taktéž na stejném principu jako zmiňovaná aplikace spadající pod společnost Facebook.