Češi jezdí za vínem

Češi jezdí zejména za vínem. Nejnavštěvovanější je Pálava

Víno, ženy, zpěv – to se zpívá ve velice známé české písničce, která směřuje na Pálavu. Pálava je známá svým obrovským množstvím vinných sklepů, které jsou rozestavěny po turistických trasách na celém území. Nemůžeme se divit tomu, že lidé na Pálavu tak často jezdí a s takovým nadšením a potěšením. Pokud byste se zeptali lecjakého Čecha a řekli byste mu, jestli si má vybrat mezi mořem a Pálavou, z devadesáti procentní jistotou by svolil k Pálavě. Poukazují na to nedávné průzkumy, které ukázaly, že cesty za vínem jsou stále větším hitem a že v žebříčku nejoblíbenějších destinací vede rozhodně Pálava.

Jak jsme zmínili, sklepy po turistických cestách jsou různě rozmístěny, ve vinných oblastech je takřka nemožné koupit si vinohrad, protože je zkrátka všechno rozkoupeno. Turisté, kteří tudy prochází, žádají vína už předpolednem. Vína a konkrétně cesty za vínem jsou nejen každým rokem oblíbenější, ale také se stávají jakýmsi módním trendem, který se sdílí pravidelně na sociálních sítích.

Kromě Pálavy je oblíbený taky Mikulov, kde mají vína také naprosto dokonalá.

Lidé si začínají uvědomovat, že všude je dobře, ale doma je nejlépe

Ještě donedávna lidé jezdili především do zahraničí, jelikož chtěli vidět svět. Jenže čím více svět poznávali, uvědomovali si, že doma je stejně nejlépe a že doma máme hromadu krásných míst, která stojí za navštívení a vidění.

I toto uvědomění si přispívá k cestám za vínem, i díky tomu rose oblíbenost vinohradů.

Lidé se nedívají na cenu, co se vína týče

Je velmi zajímavé, že i když jsou Češi označováni za šetřílky, v případě vína nešetří ani korunu. Moc dobře vědí, že za dobré víno je třeba si připlatit, a tak ani nesledují vína, která jsou se svou cenou podezřele nízko. Za víno se zkrátka vyplatí připlatit, to je motto mnohých z nás.